'Son terörist silah bırakana kadar'...

Terörle mücadeleyi son terörist silahını bırakıp teslim olana kadar sürdüreceklerini belirten İçişleri Bakanı Altınok: Türk milleti vatanın bağımsızlığı için canını veren şehitleri unutmayacak

'Son terörist silah bırakana kadar'...
İçişleri Bakanı Selami Altınok, terörle mücadeleyi sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi. Altınok, Erzurum programı kapsamında, İl Jandarma Bölge Komutanlığı ve Erzurum Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Erzurum Büyükşehir Belediyesini ziyaretinde Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'den çalışmalar hakkında bilgi alan Altınok, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, terörle mücadeleyi, son terörist silahını bırakıp teslim olana kadar sürdüreceklerini söyledi. Altınok, terörle mücadelede şehit olan güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet dileyerek, şöyle konuştu: "Daha önce görev yaptığım İstanbul Emniyet Müdürlüğünde de zaman zaman verdiğimiz şehitlerimizin olduğu mücadele sırasında yüreğimiz yandı. Onların ailelerine, milletimize, evlatlarına başsağlığı diliyorum. Onların anne ve babaları bizim anne ve babamız, evlatları evladımızdır. Türk milleti bu bedeli ödeyen, çok büyük bedel ödeyen, bu vatanın ve milletin bağımsızlığı için canını veren şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacak. Evlatlarını kendi evladımız gibi kucaklayacağız ve yanımızdan hiçbir zaman ayırmayacağız."

'KOLAY BİR OLAY DEĞİL'
Terörle mücadeleyi ne şartta olursa olsun sonuna kadar, hukuk kuralları içerisinde yapmaya devam edeceklerini belirten Altınok, şöyle devam etti: "Teröristle vatandaşı ayırarak, teröristle mücadele etmeye, onları devletin otoritesini tanıyacağı noktaya kadar mücadeleyi devam ettirmeye gayret edeceğiz. Kolay bir olay değildir. Bir yandan vatandaşlarımızı zarar görmemesi için bu olayların dışında tutmaya gayret ediyoruz, bir yandan da terörle mücadele ediyoruz ve bunu demokratik hukuk kuralları içerisinde yapıyoruz. Emniyetimiz, jandarmamız, silahlı kuvvetlerimiz cansiparane bir şekilde 24 saatlerini vererek bu mücadeleyi veriyorlar." Altınok, bu mücadelede şehitler verildiğini ve bu sürecin en acı yanının da bu olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Bu memleketin bağımsızlığını, dirliğini, birliğini muhafaza etmek birinci görevimiz. Buna karşı kim eline silah alıp devlete yöneltirse bunun karşılığını da öyle veya böyle bir şekilde ödeyecek. Bizim mücadelemiz budur. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu sürecin en zor anları, şehit verdiğimiz anlardır ama bu vatan da vatan olduğu günden beri şehit kanlarıyla sulandı. Anadolu coğrafyasını vatan edebilmek çok kolay değildir. Onun mücadelesini hep verdik bundan sonra vermeye devam edeceğiz."

'BU ORTAM OY ENDİŞESİYLE OLUŞMADI'
AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, 1 Kasım seçimlerine yönelik olarak oy endişesiyle, 'AK Parti ya da hükümet bu ortamı (terör olayları) oluşturdu' gibi çok sanal bir algı üretilmeye çalışıldığını belirterek, "Bu iddiayı, böyle bir algıyı topyekun reddediyoruz, bu iddia külliyen, mesnetsiz, dayanıksız iddiadır" dedi. Milletin 7 Haziran'da AK Parti'ye mesaj verdiğini belirten İnceöz, "Mesajın gereği neyse bunu yapacağız. Seçimden tek başına iktidar çıkmamıştır. Daha önce 3 dönem üst üste tek başına iktidar olan parti, en yakın partiye yüzde 16'lık fark atarak yüzde 41 oyla en çok oy almasına rağmen tek başına iktidar olamamıştır ve 4 partili bir parlamento yapısı ortaya çıkmıştır" dedi. İlknur İnceöz, şunları kaydetti: "Sanki 7 Haziran seçimlerinde böyle bir sonuç alınmamış olsaydı, bu ortam olmayacakmış gibi bir algı yaratılmaktadır. 1 Kasım seçimlerine yönelik olarak oy endişesiyle, 'AK Parti ya da hükümet bu ortamı oluşturdu' gibi çok sanal bir algı üretilmeye çalışılmaktadır. Biz bu iddiayı, böyle bir algıyı topyekun reddediyoruz, bu iddia külliyen, mesnetsiz, dayanıksız iddiadır. Bütün vatandaşlarımızın hayatı, hiç bir şeyin üzerinde değildir ve onların can ve mal güvenliği bizim sorumluluğumuzdadır."
BİZE ULAŞIN