AK Parti'de sürpriz iptal!

AK Parti, cumartesi günü yapılması planlanan iki günlük “kongre çalıştayı”nı sürpriz bir kararla iptal etti.

AK Parti'de sürpriz iptal!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açılış konuşmasıyla ATO Congresium'da yapılması planlanan çalıştayın iptal kararında son günlerdeki şehit haberleri etkili oldu. Bir AK Parti yöneticisi şu bilgiyi verdi:

"Bu toplantıya milletvekillerimizin yanı sıra il ve ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız da katılacaktı. Ancak şu anda birçok ilde, ilçede şehitlerimiz var, bu şehitlerimizin cenaze törenleri var. Tabii ki milletvekillerimizin ve teşkilat yöneticilerimizin şehitlerimizin aileleriyle birlikte olması gerekiyor.Onun için böyle bir ortamda bütün milletvekillerimizle birlikte teşkilat yöneticilerimizin, cumartesi günkü kongre de düşünülecek olursa üç gün boyunca Ankara'da toplanması uygun olmayacaktı. Onun için iptal edildi, sonuçta böyle bir toplantı ileriki bir tarihte de yapılabilir" dedi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Ak Parti'nin eski ve yeni vekillerin yanı sıra MKYK üyeleri, kurucular, il ve ilçe teşkilat yöneticileri ile belediye başkanlarından oluşan 4 bine yakın katılımla yarın ve ondan sonraki gün yapılacak çalıştayda çözüm sürecinin yanı sıra, "demokrasi ve toplumsal uzlaşma, şeffaf devlet, sosyal devlet, ekonomi, dış politika, kadın ve gençlik" konularında sunumlar yapılıp tartışılması planlanıyordu.
BİZE ULAŞIN