Paralel'in şehit acısı istismarı

Türkiye, şehitlerine ağlarken Paralel yayın organı Zaman, acıyı istismar edip halkı devlete isyan ettirme çabasına girdi. Erzurumlu şehit babası Avcı, Zaman'ın "Şehit ailelerinde gözaltı korkusu" başlıklı haberinde, kendisinin "Dinleniyoruz" dediği iddiasını yalanladı

Paralel'in şehit acısı istismarı
Fetullah Terör Örgütü'nün yayın organı Zaman, Dağlıca'da şehit düşen 16 askerin haberini acı üzerinden istismar etti. Şehit haberleri üzerinden tahrik algısı oluşturmaya çalışan gazete önceki gün yayımladığı sayısında şehit aileleriyle yaptığını iddia ettiği röportajlarla ailelerin acısı üzerinden manipülasyon yaptı. Şehit ailelerinin devletten korktuğunu yazan, Paralel örgütün tetikçisi Zaman'ı Erzurumlu şehit Batıkan Avcı'nın babası jet hızıyla yalanladı. Acılı baba Köksal Avcı, "Yeter daha fazla konuşmamak lazım. Konuşmalarımı dinlemek için telefonuma cihaz yerleştirmiş olabilirler, başınız belaya girmesin" ifadesini kullandığı iftirasını atan Zaman'a cevap babadan geldi. Erzurumlu baba Avcı "Ben kesinlikle böyle bir şey söylemedim. Benim 3 çocuğum var, 3'ünü de bu vatana kurban veririm. Gerekirse ben de gider şehit olurum. Ayıptır. Günahtır. Bu bir iftiradır" dedi.

VASİYETNAME YALANI

FETÖ medyası daha önce de Mardin'de şehit olan polislerden Mehmet Akif Hatunoğlu'nun cebinden çıktığını iddia ettiği bir vasiyetnameyi yayımlamıştı. Mektuptaki ifadelere göre, Hatunoğlu devlete ateş püskürüyor ve şehit olursa hiçbir hükümet yetkilisinin cenazesine gelmesini istemediğini ve çocuklarını da devlete emanet etmediğini söylüyordu. Bunun üzerine belge şehidin ailesi tarafından jet hızıyla yalanlandı. Şehit Hatunoğlu'nun amcasının oğlu olan Mehmet Hatunoğlu, Facebook hesabından yaptığı açıklamada şehidin cebinden böyle bir belge çıkmadığını, olayın tamamen yalan olduğunu söyledi. Suruç'ta meydana gelen patlama ve sonrasında DAEŞ ile PKK'ya yönelik yapılan operasyonları ekranlarında ve gazetelerinde çarpıtarak veren Paralel medyanın gerçek yüzü ise Zaman gazetesi yazarları Ahmet Turan Alkan ve Ali Bulaç arasındaki diyalogta ortaya çıkmıştı. Askerin yaptığı operasyonları sert sözlerle eleştiren Bulaç, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti PKK'nın hedeflerini bombalıyor. Bu da rutin bir iş... Defalarca bombaladı. Her hangi bir sonuç alamadı. Türk Silahlı Kuvvetleri PKK'ya karşı mücadele veriyor. Zayiat veriyor. Şehit veriyor. Şehit cenazeleri geliyor. PKK'nın verdiği zayiat 5-6 katı... İnsan ölüyor. Bu sorun yine çözülmüyor. Bu hakikat net berrak olarak ortaya çıkmış olmasına rağmen iki polisimiz şehit oldu diye neden Kandil bombalanıyor" şeklindeki skandal bir soruyu gündeme taşımıştı.

TERÖRİSTİ ÖVDÜ
Zaman'ın şehit aileleri üzerinden yaptığı ikiyüzkülük bununla da sınırlı kalmadı. Tunceli'nin Ovacık ilçesinde şehit edilen Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun'u şehit eden PKK'lı teröristin övülüp masum gibi gösterildiği Kuzey/ Bakur belgeselinin gösterimine izin verilmemesini "sansür" olarak nitelendiren Zaman, şehidin emanetine sahip çıkılmasını "seçimlere yönelik siyasi bir hesap" olarak göstermişti.
BİZE ULAŞIN