Tunceli'de polise saldırı: 1 şehit 3 yaralı

Tunceli'de polis lojmanlarına sızan PKK'lılar tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirdi.

Tunceli'de polise saldırı: 1 şehit 3 yaralı
ROKETATAR SALDIRISI
Tunceli Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan polis lojmanlarına akşam saatlerinde PKK'lılar tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.
TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI
Tunceli'de PKK'lıların roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda ağır yaralanan polis memuru Aydın Nazillioğlu tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.Balıkesir nüfusuna kayıtlı olan şehit Aydın Nazillioğlu'nun cenazesi yarın Elazığ'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketine uğurlanacak.

ELAZIĞ'A SEVK EDİLDİLER
2'si polis 1'i sivil 3 kişi de yaralandı. Yaralı polislerden 2 'si askeri helikopterle Elazığ'a sevk edildi. Askeri hastaneye inen helikopterlerden ambulansa alınan yaralılar Fırat Üniversitesi Hastanesi Acil Servisine getirildi. Hastanede tedavi altına alınan yaralı polislerden 1'inin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

ELAZIĞLILAR KAN VERMEK İÇİN HASTANEYE AKIN ETTİ

Öte yandan yaralıların Elazığ'a getirileceğini duyan bazı vatandaşlar hastaneye geldi. İkinci yaralı geldiğinde acil servis önünde toplanan gençler tekbir getirdi. Hastaneye kan vermek için ise genç yaşlı birçok kişi geldi.

Hastanede tedbir alan polislerin yeterli kan bulunduğu bilgisini vermesinin ardından kan vermek için bekleyenler güvenlik güçlerine yardımcı olmak için acil servis önünden ayrıldı. Bazı vatandaşlar ise yaralılar için dua etti.
ÖZEL TİM DESTEK VERDİ

Yaralılar Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken kent merkezinde özel harekat timlerinin de katıldığı operasyonlar düzenlendi.

Kentin farklı noktalarından zaman zaman silah sesleri yükseldiği duyuldu.
BİZE ULAŞIN