İstanbul'da 11 ilçede terör operasyonu: 14 gözaltı

Cizre'deki olayları bahane ederek Sultangazi'de izinsiz gösteriye katıldığı iddiasıyla 11 kişi ile 2 gün önce HDP Ataşehir ilçe binasına saldırdığı öne sürülen 3 şüpheli gözaltına alındı. Sultangazi'deki aramalarda, 2 ruhsatsız tabanca, 2 otomatik av tüfeği, molotofkokteyli ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

İstanbul'da 11 ilçede terör operasyonu: 14 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü güvenlik, terörle mücadele, istihbarat, özel harekat ve çevik kuvvet şubeleri ile ilçe emniyet müdürlüklerine bağlı ekipler, Cizre'deki olayları bahane ederek izinsiz gösteri düzenleyen gruplara yönelik gece Sultangazi, Sancaktepe, Ataşehir, Küçükçekmece, Ümraniye, Esenyurt, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa ve Zeytinburnu'nun aralarında bulunduğu 11 ilçede çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Bu çerçevede Sultangazi'de izinsiz gösterilere katılan ve "terör örgütü PKK üyesi" olduğu iddia edilen 11 kişi ile iki gün önce HDP Ataşehir ilçe binasına saldırdığı tespit edilen 3 kişiyi gözaltına aldı.

Sultangazi'deki adreslerde yapılan aramalarda, 2 ruhsatsız tabanca, 2 otomatik av tüfeği, 12 molotofkokteyli, 11 havai fişek bataryası, 43 meşale, 150 mermi ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemeleri sürüyor.
BİZE ULAŞIN