Örgütler ihanette buluştu

Terör örgütü PKK'nın Cizre'deki 'özyönetim' oyununa büyük darbe indiren ve 4 Eylül'den bu yana devam eden operasyon ihanet çetesini rahatsız etti. FETÖ medyasının tamamı bugün attığı manşetlerle özerklik ilanına söz etmek yerine Cizre'deki sokağa çıkma yasağını ve operasyonları eleştirdi.

Örgütler ihanette buluştu
PKK'nın Şırnak Cizre'de özerklik ilanının ardından 4 Eylül'de başlayan operasyon ve sokağa çıkma yasağı neticesinde güvenlik güçleri 32'i teröristi öldürdü, 10'unu gözaltına aldı ve 800 kg patlayıcıyı imha etti. Ancak Mehmetçik PKK'ya vurdukça cevap Fetullahçı Terör Örgütü'nün medyasından geldi.

CİZRE ABLUKA ALTINDAYMIŞ (!)

Cizre'deki operasyonu bugün manşetine taşıyan FETÖ medyası, operasyonun gerekliliğini ve başarısını görmek yerine PKK'nın ekmeğine adeta yağ sürmeye devam ediyor. Zaman Gazetesi 'Cizre'de Sokağa Çıkma Yasağının Sekizinci Günü..." başlığı ile verdiği haberde satır aralarında sivil ölümlerin sürdüğü algısını yerleştirmeye çalışırken, Meydan Gazetesi "120 Bin Kişilik Yarı Açık Cezaevi' manşetiyle Cizre'yi sanki düşman askerinin ablukası altındaymış gibi gösterme gayretine düştü. FETÖ'nün yayın organı Meydan, yürüyerek Cizre'ye girmeye çalışan Selahattin Demirtaş ve iki bakanın olduğu HDP heyetine de destek olarak 'Yürümek bile yasak!' başlığını atma cüretini gösterdi.

YANAN CİZRE Mİ, YÜREKLER Mİ?

Yedi gündür operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre'deki özerklik yapılanmasını ve PKK'nın mühimmat yığınağını görmezden gelen FETÖ'nün uzantısı Taraf Gazetesi ise manşetinden "Cizre Yanıyor" diye feryat edip, adeta oradaki PKK'lılara yardım edilmesi gerektiği algısı üzerine çalıştı. Şehit olan asker ve polislerimiz karşısında yüreğinin yandığına şahit olmadığımız Taraf'ın yancısı Bugün Gazetesi ise "En Uzun Yasak" manşetiyle Cizre'deki 140 bin sivilin mağduriyete uğradığı algısı üzerinden operasyonu eleştirdi.
BİZE ULAŞIN