İşte PKK'nın Kürt halkına zulmü

Dağdan gelerek halkın arasına karışan PKK'lı teröristler Cizre'de gizlendikleri mahalleleri yerle bir etti. Rögar kapaklarının altına uzaktan kumandalı bombalar bırakan hainler, polisle çatışırken halkın can güvenliğini hiçe saydı

İşte PKK'nın Kürt halkına zulmü
Şırnak'ın Cizre ilçesinde, bir haftadır uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla terör örgütü PKK'nın ilçeye verdiği tahribat gün yüzüne çıktı. Birçok ev ve iş yerinin zarar gördüğü ilçede, sokak ve caddeler çatışmaların izlerini taşıyor Cudi ve Gabbar'dan gelen yaklaşık 100 kişilik terörist grup sivil kıyafetler giydikten sonra Cizre'nin 4 mahallesinde gizlendi. Burada YDGH'lileri silahlandıran teröristler, belediyenin iş makinelerini de kullanarak Yafes, Sur, Cudi ve Nur Mahalleleri'nde hendekler kazdı ve patlayıcılar yerleştirdi. Teröristler söz konusu mahallelerde, rögar kapaklarına kaldırıp buralara uzaktan kumandalı tahrip gücü yüksek bomba bıraktı. 4 mahallede 20 ayrı yere patlayıcılar yerleştirdikten sonra 'sözde öz yönetim' ilan eden terör örgütü, müdahaleye gelen polislere yönelik saldırılar gerçekleştirdi. Güvenlik güçlerince yapılan tüm uyarılara rağmen teröristler silahlarıyla birlikte teslim olmayınca, Şırnak Valiliği 4 Eylül'de saat 20.00'de sokağa çıkma yasağı ilan etti. Aynı gece ilçede, polis ve askerin katılımıyla büyük operasyon başladı.

DİKKATLİ VE TİTİZ OPERASYON
Zırhlı araçlarının da katıldığı operasyonlarda çok sayıda terörist etkisiz hale getirilirken, patlayıcılar imha edildi ve hendekler kapatıldı. Dağ kadrosundan gelen teröristlerin bazıları ise kaçtı. Sivil ölümlerinin yaşanmaması için operasyonu dikkatli ve titiz şekilde sürdüren güvenlik güçlerinin, temizlik operasyonu sona ererken, valilik dün sabah saat 07.00'de sokağa çıkma yasağının sona erdiğini duyurdu. Cami hoparlörlerinden anonslar yapıldı.

İŞYERLERİ ZARARDA
PKK'lı teröristlerin ilçedeki saldırılarının boyutu da gün yüzüne çıktı. Bazı binaların duvarları delik deşik olurken, cadde ve sokaklardaki yüzlerce boş mermi kovanları olduğu görüldü. Evlerinden günler sonra dışarı çıkan vatandaşlar temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çatışmalardan zarar görmeyen az sayıdaki işyerlerine akın etti. İşyeri sahipleri zarar gören dükkânlarındaki hasarı tespit etmeye çalıştı.
BİZE ULAŞIN