Kongrede müzik çalınmadı

Kongrede müzik çalınmadı
Vatandaşlar sabahın erken saatlerinde Arena'ya akın etti. Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Savaşı'nı temsilen 81 ilden 1071 otobüs geldi. 2 bin 500 polis kongrede görev aldı.
Kongre salonu "Yakın ışıkları Türkiye aydınlansın", "Tek başına iş başına", "Her şey Türkiye için, Yeni Türkiye yolunda daima ileri", "Hayaldi gerçek oldu", "Biz Türkiye'yiz", "Lafa değil icraata bakarım", "Tek millet, tek bayrak, tek devlet", "Sen Türkiyesin büyük düşün" gibi pankartlar ile süslendi.
Salonda Türk bayrakları parti bayraklarından daha fazlaydı. "Davutların oğlu Ahmet seninle gurur duyuyor ümmeti Muhammed" afişi de dikkat çekti.
Kongrede, şehitler nedeniyle müzik yayını yapılmadı. Coşkulu görüntülerden uzak duruldu.
AK Parti Kongresi'ne katılan siyasi parti ve dernek başkanları tek tek sayıldı.
AK Parti Kongresi'ndeki konuşmalar aynı anda İngilizce, Arapça, Rusça, Fransızca ve Almancaya çevrildi. Kongrede ilk kez İngilizce olarak partiyi anlatan bir tanıtım kitapçığı dağıtıldı.
Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkanlığı'nı devraldığı son bir yıllık dönemi anlatan üçüncü bir tanıtım filmi yayınlandı. "Kardeşlik hukuku" altyazısı ile Erdoğan ile Davutoğlu'nu bir arada gösteren kareler ve görüntülerle devam etti. Erdoğan'dan "reis" Davutoğlu'ndan "hoca" diye bahsedilmesi dikkat çekti.
Kongreye CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel katıldı.

SEÇİM İÇİN 'HAYDİ BİSMİLLAH'
AK Parti'nin seçim çalışmalarında kullanacağı seçim şarkısı da belli oldu. "Haydi Bismillah" isimli şarkının sözleri şöyle: "
Aşk ile çıktık yola
Yenilendik tazelendik
Sevdalıyız bu vatana
Haydi Bismillah
Söylenecek sözümüz var
Yürünecek yolumuz var
Hep beraber yürüyelim
Haydi Bismillah
Her bir karış toprağında
Baştan başa izimiz var
Umudumuz yarınlara
Haydi Bismillah..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı İstanbul Milletvekili Berat Albayrak ile Eşi Esra Albayrak ve kızı Sümeyye Erdoğan da kongreye katıldı.
BİZE ULAŞIN