Ümit Boyner’den skandal tweet!

TÜSİAD eski Başkanı Ümit Boyner bugün skandal bir tweete imza attı. PKK’nın ajansının “Özel Harekat 14 yaşında çocuğu öldürüp çöpe attı” yalanını sosyal ortamda yaygınlaştıran Boyner, yalanı ortaya çıkınca özür dilemek yerine PKK’nın yalanından yine iktidarı sorumlu tuttu.

Ümit Boyner’den skandal tweet!
TÜSİAD Eski Ba��kanı ve "Çapulcuyum" pankartı ile Gezi Parkı kışkırtıcılığı yapan Cem Boyner'in eşi Ümit Boyner bugün sosyal medyada bir skandala imza attı. Önce PKK'nın haber ajansı daha sonra HDP milletvekili Garo Paylan, 14 yaşındaki Selman Ağar'ın özel harekatçılar tarafından öldürülüp çöpe atıldığı yalanını ortaya attı. PKK'nın bu yalanını sosyal medyaya taşıyarak "14 yaşında bir çocuğun hayatının çöpte sonlandığı ülke benim ülkem olamaz.Seçilmişler, ne zaman dur diyeceksiniz?" diyen Ümit Boyner'e tepki yağdı.

PKK'NIN "ÖLDÜRÜP ÇÖPE ATTILAR" YALANINI YAYGINLAŞTIRDI.
Çünkü gerçek çok farklıydı. PKK'lı teröristler ile Öze harekatçılar arasındaki çatışmada yaralanan Selman Ağar hemen ambulansla Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastane kurtarılamayarak vefat eden Selman Ağar'ın cenazesi Nur Mahallesi'ndeki Şeyh Sait camiine kaldırıldı.

ÖZÜR DİLEMEDİ YALANINI SORUMLULUĞUNU İKTİDARA YÜKLEDİ!
PKK'nın yalanını paylaştığı için takipçilerinden özür dilemek yerine, iftirasının sorumluluğunu iktidara yükleyen Ümit Boyner, pişkin tweetlerine devam etti.

"bu haberler çıktığı için ben değil, siz utanmalısınız.Basın özgürlüğüne güven kalmayan bir ülkede yanlış haber sorumluluğu sizin." diyerek tepkileri üzerinde toplayan Ümit Boyner sosyal medyada hem eleştiri hem de alay konusu oldu.


BİZE ULAŞIN