1 Kasım seçimine yeni beyanname

"Tek başına iş başına" sloganıyla yola çıkacak olan AK Parti seçime yeni beyannameyle gidecek. Kadınlar ve gençlere özel önem verilecek kampanyada somut ekonomik vaatler öne çıkacak

1 Kasım seçimine yeni beyanname
AK Parti'de kongre sonrası yol haritası belirlendi. 18 Eylül'de teslim edilecek milletvekili listeleri üzerinde hummalı çalışma başlatıldı. 7 Haziran'da en çok eleştirilen ve oy düşüşünün en önemli sebeplerinden biri gösterilen aday listeleri teşkilatlar ve saha araştırmalarından gelen raporlar doğrultusunda değişecek. Merkez Karar Yönetim Kurulu'ndaki (MKYK) değişime benzer bir değişimin listelerde de yaşanacağı öğrenildi. Yeni MKYK üyeleri ile dün akşam bir araya gelen Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, seçim için startı verdi. Yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Seçim İşleri Başkanlığı ve komisyonların kurulması ile birlikte, tüm birimlerde 22 Eylül'deki Beyanname ve Aday Tanıtım toplantısı çalışmaları başladı.

EKSİKLİKLER TESPİT EDİLDİ:
1 Kasım seçimlerine yönelik çalışmalarda aday listelerindeki gibi değişim yapılacak bir diğer alan seçim vaatleri olacak. Bunun için Davutoğlu başkanlığında dün toplanan MKYK'da çalışmalar başlatıldı. Analizlerde AK Parti'nin oyunun en çok kadınlar ve gençlerde düştüğü tespit edildi. Yeni beyannamede, kadın ve gençlere yönelik vaatler üzerinde durulacak. 'Tek başına iş başına' sloganı ile gidilecek 1 Kasım için, 7 Haziran öncesindeki beyanname ve vaatlerde kadınlarla gençlere yönelik eksikli ve zayıf kalınan alanlar tespit edildi.


EKONOMİK VAATLER:
AK Parti'nin ekonomik vaatlerinin 7 Haziran öncesinde zayıf kaldığı tespitinde tüm parti yönetimi hem fikir. Bu çerçevede, emeklilere yönelik vaatlerde revizyona gidilecek. Ailelerdeki sosyal güvenceli sayısının maksimuma çıkartılması için bir dizi adım atılacak. Emekli maaşlarına yapılacak zam gözden geçirilecek. Emeklilere faizsiz ve geri ödemesi kolay kredi verilecek. Ayrıca her eve en az bir istihdam, gençlere mezuniyet sonrası maaş imkanı, kadınlara istihdamı kolaylaştırma, kadının sosyal şartlarını geliştirme gibi vaatler yer alacak.


AK PARTİ'DE YENİ MYK BELLİ OLDU
AK Parti'de, A takımı olarak nitelendirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) da belli oldu: Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal, Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Kaya, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan. Abdulhamit Gül de Genel Sekreter oldu.
BİZE ULAŞIN