3 polisimiz şehit

PKK 'lı teröristler, Şırnak'ta 2 Diyarbakır Silvan'da 1 polisi şehit etti. Saldırılarda 6'sı polis memuru 7 kişi de yaralandı

3 polisimiz şehit
Şırnak-Uludere karayolundaki kontrol noktasında görevli polis ekibine, terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. Malatya nüfusuna kayıtlı polis memuru Şahin Altmış (45) ve Trabzon nüfusuna kayıtlı polis memuru Soner Yıldırım (24) şehit oldu. Hain saldırıda 5 polis memuru da yaralandı.

SİLVAN 'DA DA 1 ŞEHİ T

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sokaklara kazılan hendekleri kapatmaya giden polis ekiplerine, bir grup PKK'lı tarafından roketatar ve otomatik silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda, Şanlıurfa Silvan nüfusuna kayıtlı polis memuru Ali Öztürk'ün (25) hendekleri kapatmak için kullandığı kepçe hedef oldu. Öztürk, alev alan iş makinesinde şehit oldu. Bir polis de yaralandı. Olayda, çatışma sesi üzerine balkona çıkan 35 yaşındaki Hüseyin Yıldız adlı vatandaş da yaralandı. Yaralıların tedavisi sürüyor.

8 TER ÖRİS T ÖLDÜRÜLDÜ

Teröristlerin Şırnak-Uludere karayolunda 2 polis memurunu şehit ettiği bombalı saldırı sonrası bölgede helikopter destekli operasyon başlatıldı. Saldırıyı gerçekleştiren 5 terörist öldürüldü. Bu arada Ağrı Dağı'nda yürütülen operasyonlar kapsamında da 3 terörist öldürüldü. Valilikten yapılan açıklamada, bölgedeki sığınakların imha edildiği ve çok sayıda mühimmatın ele geçirildiği belirtildi.

3 İLE ATEŞ DÜŞTÜ
Şırnak'ta şehit düşen polis memuru Soner Yıldırım'ın Trabzon'daki babası Muhammet Yıldırım, oğluyla saldırıdan 5 dakika önce telefonla görüştüğünü belirterek, "'Tıraş oluyorum, 5 dakika sonra arayayım' dedi" diye konuştu. Aynı saldırıda şehit olan Şahin Altmış da memleketi Malatya'da binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Diyarbakır Silvan'da şehit edilen Ali Öztürk de Çermik ilçesinde toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN