Beşir Atalay: Hiç kırgınlığım yok!

AK Parti'nin eski sözcüsü Beşir Atalay, yeni yönetiminde yer almamasıyla ilgili kırgın olmadığını belirterek, ''Geçen hafta zaten odamı boşaltmıştım, sürpriz olmadı'' dedi. Atalay, 1 Kasım seçimleri için adaylık başvurusu yaptığını da açıkladı.

Beşir Atalay: Hiç kırgınlığım yok!
"DEĞİŞİMLERİN OLMASI LAZIM"

Atalay, NTV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Atalay, 'Parti kurulduğundan bu yana ilk defa yönetimde değilsiniz? Ne diyeceksiniz?' sorusuna, "AK Parti'nin kurulduğu günden beri aktif görev yaptım. 12 yıl bakanlık son 1 yılda parti sözcülüğü görevlerinde bulundum. Görev değişimlerinin olması lazım. Son 4 kongrede hepsinde MKYK üyesi seçildim. Bu değişiklikleri normal görmek lazım. MKYK'da, MYK'da ciddi değişiklik oldu. Allah kolaylık versin" cevabını verdi.

"ODAMI BOŞALTMIŞTIM"
Atalay, "Geçen hafta zaten odamı boşaltmıştım, sürpriz olmadı. Görevden ayrılma partimden ayrılma değil. Kendi hayatımdan önemli gördüm bu partiyi. AK Parti'yi bir partiden öte gördük biz hep. Bir kutlu hareket. Yine bir görev düşerse yapmaya hazırım" dedi.

"HİÇ KIRGINLIĞIM YOK"
Atalay, kırgınlık olup olmadığı sorusuna, "Yok hiç yok. Bu soru önemli hele böyle değişim olduğu zamanlarda bu tür sorular çok önemli. Siyasetin içinde bir sürü inişler çıkışlar vardır. Oradalar kaybolmamak lazım. Biraz belki bugün sözcü olarak konuşmadığım için yani partiyle ilgili politikalarımızla ilgili 13 yıllık aktif görev içinde dışarıda partimi eleştirmedim. Ya bakan oldum ya genel başkan yardımcısı oldum eleştiren konumunda olamazsın orada sorumluluk senin" diye cevap verdi.

"AK PARTİ 7 HAZİRAN'IN SONUÇLARINI İYİ ANALİZ ETTİ"

Erdoğan'ın listeler üzerinde etkisi olup olmadığı sorusu üzerine Atalay şunları söyledi: "Benimki bir anlamda biraz bir veda. Bu konularda çok fazla yorum yapmam yanlış da değerlendirilir. Hızla seçime doğru bir çalışma ortamı oluşuyor. Bu tartışmalara çok fazla girmem. AK Parti 7 Haziran seçiminin sonuçlarını iyi çalıştı iyi bir analiz raporu çıkardık".

"MİLLETVEKİLLİĞİ BAŞVURUSU YAPTIM"

'Milletvekili listelerinde nasıl bir değişiklik beklemek gerekir? Siz adaylık başvuru yaptınız' sorusuna Atalay, "Yaptım evet. Başbakanımız listeleri yeni MYK ile yapacağım dedi. Biz ara komisyon olarak çalışmaları bitirdik sunduk. Gerçekçi olmak lazım ilk defa başvurmuş ve milletvekili seçilmiş büyük bir grup var. Bir yandan şu anda 3 dönemlik olanların da başvurusu var. Orada da ciddi bir birikim var. Allah kolaylık versin yeni üst kurul çalışacaklar sonucu da göreceğiz. Kolay bir şey değil" cevabını verdi.
BİZE ULAŞIN