İki ilçede operasyon

Cizre'de darbe alan terör örgütü bu kez Diyarbakır Silvan ve Sur'da aynı senaryoyu devreye soktu. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen iki ilçede operasyonlar başladı

İki ilçede operasyon
Şırnak Cizre'de ağır darbe alan terör örgütü "nefes almak için" Diyarbakır Sur ve Silvan'da benzer bir senaryoyu devreye soktu. Sur'da 15, Silvan'da 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 1 polisin şehit olduğu Silvan'daki saldırı sonrası ilçede çatışmalar yaşandı, Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Güvenlik güçleri iki ilçede de barikat kurup hendek açan militanlara yönelik operasyon başlattı.

İKİNCİ BİR EMRE KADAR

Diyarbakır Valiliği de dün 05.00'dan itibaren ikinci bir emre kadar Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu. Valilik, yasağın vatandaşların can güvenliği ve açılan hendeklerin kapatılması için alındığını duyurdu.

8 POLİS YARALANDI:
Terör örgütü üyelerinin 15 mahalle barikat kurduğu öğrenildi. Sabah kadar süren operasyonlarda teröristlerle çıkan çatışmalarda ise 8 polis yaralandı. Diyarbakır kent merkezindeki Ofis Ekinciler caddesinde de bazı gruplar barikatlar kurarak yolu trafiğe kapattı. Kalabalık polisin müdahalesi sonrası dağıldı.

HDP'Lİ HEYET İLÇEYE ALINMADI:
Sabah saatlerine kadar çatışmaların sürdüğü Sur'da, HDP'li grup ilçeye girmek istedi. İlçe giriş ve çıkışlara kapatılırken, HDP'li vekil Çağlar Demirel, HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Ömer Önen, DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek'in ilçeye girişene izin verilmedi.
BİZE ULAŞIN