PKK Karslıları isyan ettirdi!

Kars'ın Sarıkamış İlçesi'nde bulunan Cıbıltepe Kayak Merkezi'ne PKK'lı teröristlerce yapılan hain saldırı Sarıkamışlıları ayaklandırdı. Sarıkamışlılar, Kayak merkezine yapılan saldırının Sarıkamış kış turizmine darbe vurduğunu ifade ettiler.

PKK Karslıları isyan ettirdi!
PKK'lı teröristlerin her tarafa saldırdığına dikkat çeken Sarıkamışlılar, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak erken genel seçimler öncesinde Kars'ın çok iyi düşünmesi gerektiğini vurgu yaptılar.
Kayak merkezinde telesiyej ve kafeteryanın yakılarak kundaklanmasının hiçbir haklı gerekçesi olmadığını hatırlatan Sarıkamışlılar, 'Kağızman yolu kullanılmıyor. Sarıkamış'ta doğalgaz hattı ve tren yolu hattına saldırı, yine Sarıkamış'ta araçlar yakıldı. Bunların hiç birinin haklı yanı olamaz. İnsanların çok iyi düşünmesi gerekiyor' diye tepki gösterdiler.

Yılda binlerce yerli ve yabancı kayak severin ziyaret ettiği Sarıkamış'ın adının terörle anılmasının Kars ve Sarıkamış turizmine darbe vurduğunun altını çizen Sarıkamışlılar, 'Zaten işsizlik yüzünden sürekli göç veriyor Kars. Son günlerde buna yaşanan terör olayları da eklenince Kars'ta ticaret dibe vurdu. Otellerdeki rezervasyonlar iptal edildi. Vatandaşlar araçlarıyla doğup büyüdükleri memleketlerini gelemez oldu. Kars'ın adı PKK ile anılmaya başladı. Terörün olduğu yerde hiçbir şey olmaz' diyerek Kars milletvekillerinin yaşanan terör olayları ile ilgili düşüncelerini merak ettiklerini kaydettiler.

Sarıkamış'ta yanan turistik tesislerin ilçeyi olumsuz etkilediğini ifade eden vatandaşlar, yaklaşan kayak sezonu öncesinde terörün Sarıkamış'a darbe vurduğunu ifade ettiler.
BİZE ULAŞIN