Paralel Nokta'ya teröre destek baskını

Paralel yayın organı Nokta dergisine "Erdoğan'a hakaret ve terör örgütü propagandası"ndan baskın düzenlendi. Suç unsuru içeren son sayı toplatıldı

Paralel Nokta'ya teröre destek baskını
Paralel Yapı'nın yayın organlarından Nokta dergisine "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ve terör örgütü propagandası" yapıldığı gerekçesiyle baskın düzenlendi. Fotomontajla üretilen kapağında; Erdoğan'ın arkasından şehit cenazesi geçerken selfie yaptığını gösteren derginin son sayısı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla toplatıldı. Derginin twitter hesabına erişim de engellendi.

İŞLER: PARALEL PAÇAVRA
Polis ekipleri dün 01.30'da derginin Okmeydanı'nda bulunan ofisine gitti. Dergi merkezinde kimsenin olmaması nedeniyle polis geri döndü. Ekipler derginin basıldığı ve matbaada dağıtıma hazır derginin suç unsuru içeren 18. sayısına el koydu. Nokta dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili kapağına AK parti kanadından tepki ise Ankara Milletvekili Emrullah İşler'den geldi. İşler Twitter hesabına yazdığı mesajda "Paralel paçavra Erdoğan'a yönelik Nokta operasyona kalkışmış. Hem Paralel'e hem de ağababalarına millet 1 Kasım'da asıl noktayı koyacak" dedi. Açıkça terör propagandası yapan Nokta Dergisi'nin sahibi Cevheri Güven'in vukuatları bununla sınırlı değil. FETÖ'nün kripto gazetecilerden Güven'in geçmişi bu türden gerçeği deforme eden haberlerle dolu.FETÖ'NÜN PSİKOLOJİK HARP ELEMANI

Nokta'nın sahibi Cevheri Güven, yazdığı kitap ve haberleriyle FETÖ'nün bir kara propaganda ve psikolojik harp elemanı olarak biliniyor. Cevheri Güven bu durumu, 31 Mayıs 2015'te Zaman gazetesine verdiği röportajda "Kadromuz, Gezi Parkı ve 17 Aralık sürecinde işten atılan gazetecilerden oluşuyor" diyerek açıklamıştı. Güven, "Bal Tuzağı/Belaltı İstihbaratı" kitabının da yazarı.

MÜDÜRE GÖZALTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ile terör örgütü propagandası yapmak suçlarından hakkında toplatma ve erişimin engellenmesi kararı verilen Nokta dergisinin sorumlu yazıişleri müdürü Murat Çapan da gözaltına alındı. Çağlayan'daki İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na götürülen Çapan, tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliği, yurtdışına çıkış yasağı getirdiği Çapan'ın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.
BİZE ULAŞIN