Avrupa'da taraflı yayınlar yapılıyor

Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın Batı basınında çıkan haberlerle ilgili "PKK terörünü romantize etmek, şirin göstermek kabul edilemez" değerlendirmesinde bulundu

Avrupa'da taraflı yayınlar yapılıyor
Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye terörle mücadele ederken Batı basınında son derece yanlı yayınların yapıldığını söyledi. Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında şu mesajları verdi:

KAZANIMLAR HEDEFTE: Türkiye'nin kazanımlarını ortadan kaldırmak için tekrar ortaya çıkan terör belasıyla ilgili bütün kurularla mücadele verilmektedir. Kamu düzeni, tüm vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlanana kadar terörle mücadele devam edecektir. Bu süreç içinde yüzlerce terörist ülke içinde ve dışında etkisiz hale getirildi.

HUSUMET DEĞİL SEVGİ ÇOĞALMALI: Toplumsal husumet yaratmak, kanun dışı yollarla sokak çatışmalarına yeltenmek ancak ve ancak terör örgütünü sevindirir. Husumeti değil barışı ve sevgiyi çoğaltmamız gerekiyor.

TERÖRE ÖVGÜ SUÇTUR: Terör propagandalarına destek veren, alet olan mecralar bulunmaktadır. Terör ne kadar suçsa, terörizm yüceltmek, romantize etmek, estesize etmek şirin göstermek de suçtur. Dünyanın her yerinde böyledir.

AVRUPA YANLI YAYINLAR YAPIYOR: Batı basınında özellikle son derece yanlı yayınların yapıldığını görüyoruz. Sözde DAEŞ'le mücadele ettiği bahanesiyle PKK terörünü romantize etmek, şirin göstermek kabul edilemez.

HALKLA BAĞINI KOPARMAZ: (Erdoğan sahaya inecek haberleri) Bu meydanlara inme ifadesi kodlu bir ifade haline geldi, halkın oylarıyla seçilmiş bir cumhurbaşkanımız var şu anda. Halkımız seçmiştir, halkımızla iç içedir, buluşmaya görüşmeye devam edecektir. Yurt içi olur yurt dışı olabilir.

NOKTA'NIN KAPAĞI:
Cumhurbaşkanı'na hakareti basın özgürlüğü saymak dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Asla ifade özgürlüğü ile ilişkilendirilemez. Eleştiriyle ilgili hiçbir sorunumuz yok. bu süreçte herkesin üzerine görev düşmektedir.

ERDOĞAN'IN KURBAN VEKALETİ DİYANET'E

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı'na (TDV) verdi. Erdoğan iki hisse Gazze, iki hisse Somali, üç hisse de Arakan için olmak üzere toplam yedi hisse kurban bağışında bulundu. TDV yurt içinde 188 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında 103 ülkenin 503 bölgesinde kurban kesimi ve dağıtımı yapacak.

BİZE ULAŞIN