Başbakan Davutoğlu skandal hakkında konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldığı bir canlı yayında şehit haberini kameralar karşısında veren Hassa Kaymakamı Mustafa Pala hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Başbakan Davutoğlu skandal hakkında konuştu

KAMERALAR ÖNÜNDE ŞEHİT HABERİ VEREN KAYMAKAMA SORUŞTURMA

Şehit haberi verilmesi çok ağır bir sorumluluk alanı olduğunu kaydeden Başbakan Ahmet Davutoğlu "Kaymakam ya da vali haber veren postacı değildir. Onlara yukarıdan konuşma hakkına sahip olan bir yetkili de değildir. Oraya gidip acıyı paylaşmak ve sonra emrini, talimatınız nedir diye sormalıdır. oraya gideceksiniz ve yanınızda kameralar olacak... Bunu kabul etmek mümkün değil. Gerekli soruşturmanın açılması talimatı verdim. Bu bakımdan gerekli her türlü soruşturma yapılacak. Kaymakam ya da vali acıları dindirmek için oradadır, canlı yayın kaydı almak için değil. Şehit haberinin verilmesi konusunda her türlü soruya açık olmamız lazım. Gerekli hukuki ev idari soruşturma yapılacak " dedi.

NE OLMUŞTU?

Hassa Kaymakamlığı'nın internet sitesine de Mehmet Turhal'ın şehit olduğu haberi 'Şehidimizin acı haberi, baba evinde yürekleri dağladı' başlığıyla fotoğraf ve video galerisiyle konuldu. Söz konusu metinde "Kaymakamımız Sayın Mustafa PALA şahadet haberini vermekte zorlandı. Kelimeler adeta boğazında düğümlendi. Yutkunarak verdiği şahadet haberini duyan şehidimizin annesi adeta şok geçirdi. Ne mutlu evladımız şehit oldu. Peygamberimize komşu olacak. Sizler de şehit annesi babası oldunuz" ifadeleri kullanıldı.

BİZE ULAŞIN