Doğan medyasına terör soruşturması

Şehit fotoğraflarını sansürsüz yayımlayıp, teröristle röportaj yapan Doğan Medya Grubu hakkında 'terör propagandası' iddiasıyla soruşturma başlatıldı

Doğan medyasına terör soruşturması
Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, terör propagandası yaptığı iddiasıyla Doğan Medya Grubu'na soruşturma başlattı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt, Güneş gazetesinin 10 Eylül 2015 tarihli "Al Sana Belge" manşetini ihbar kabul etti. Yaptıkları yayınlardan dolayı Doğan Medya Grup yetkilileri hakkında resen soruşturma açtı. Doğan Medya Grubu'nun televizyon ve gazetelerinde, 29 Ağustos 2015'te Siirt'te şehit düşen askerlerin fotoğraflarının sansürsüz yayımlanması ve Cüneyt Özdemir'in PKK'ya katıldığı iddia edilen ve "Kırmızı Fularlı Kız" olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil ile televizyon röportajı yapması gibi konular soruşturma kapsamında değerlendirildi.

ŞEHVETE KAPILMIŞ
Tarih 1 Nisan 2015 DHKP-C'li teröristler, Şehit Savcı Kiraz'ın başına silah dayanmış fotoğrafını propaganda amaçlı servis etti. Doğan'ın gazeteleri tam da örgütün istediği gibi sorumsuzca bu fotoğrafı gazetelerine bastı, sonra da "Hatalıydık, şehvete kapıldık" diye açıklama yaptı.

TERÖRİSTE HASSASİYET
Tarih 8 Eylül 2015 Aynı DHA askerlerde göstermediği hassasiyeti teröristler için gösterdi. Tunceli'de karakol basıp 1 polisi şehit eden PKK'lıların vurulma anını, teröristlerin morali bozulmasın diye abonelerine göndermedi.

BÜTÜN DÜNYAYA SERVİS ETTİ
Tarih 19 Ağustos 2015 Teröristler Siirt'te 8 askeri şehit etti. Yine DHA, akıl almaz bir yayına imza attı. Şehitlerin parçalanmış bedenlerine ait fotoğrafları bütün dünyaya sansürsüz dağıttı, saatler sonra kullanmayın diye uyarı gönderdi. Ama fotoğraf çoktan her yere ulaşmıştı.

Cüneyt Özdemir, PKK 'ya katılan Ayşe Deniz Karacagil'i 'cici kız' olarak canlı yayın konuğu almıştı.

BİZE ULAŞIN