Erdoğan: Teröristlerin eline silahı kimler veriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu Kongresinde konuştu.

Erdoğan: Teröristlerin eline silahı kimler veriyor

MİLLET OLMAK İÇİN AYNI SINIRLAR İÇİNDE YAŞAMAK YETMEZ


"İçinde bulunduğumuz bölge son derece önemli ve sancılı bir süreçten geçiyor. Sadece bu günümüzün ve yakın geleceğimizin değil, önümüzdeki yılların şekillendiği bir süreçten geçiliyor."

"Bir varlık, yokluk mücadelesi verdiğimizin altını özellikle çizmek istiyorum. Varlıktan kastım, sadece üzerinde ulunduğumuz toprak parçasını bir bütün olarak korumak değildir."

"Millet olmak için aynı sınırlar içinde yaşamak yetmez, Aynı ulvi değerlere ve aynı gelecek tasavvuruna sahip olmalıyız."

"Bizim bir Rabia'mız var. Tek millet dedik, 78 milyonla biz tek milletiz. Tek bayrak dedik, bizim bayrağımızın rengi belli."DEMİRTAŞ'A GÖNDERME

"Saz çalan birileri çıkmış 'Bayrağa saygısızlık yapan mı var?" diyor. Bayrakları indirmeye çalışsan sizsiziniz. Birileri akıl verdi de bir kaç yerde Türk bayrağı elinize aldınız. Bunu bize yutturamazsınız."

"Bu millet ne zaman zincirlerini kırdıysa prangalarından kurtulduysa hemen kirli senaryolar devreye girdi."

"TERÖRİSTLERİ KENDİ BAYRAĞINIZLA SARIYORSUNUZ"

"Teröristlerin cesetlerini kendi bayrağınızla sarıyorsunuz. Güya cenaze namazı kılıp, bunu da sosyal medya ile tüm dünyadan paylaşıyorsunuz. Sizin gerçek yüzünüz o. Bunu kimseye yutturamazsınız. Milletim bunun hesabını sormaya hazırlanmalı. Buna hazır mıyız?"

"Terör örgütünün yalanlarına inanabiliyor olduklarını hayretle karşılıyorum. Devleti suçlu gösterenlerin yaşadığı akıl tutulmasını şaşkınlıkla izliyoruz. Bu tabloya tahammül etmek gerçekten çok zor."

"Soruyorum: Bir siyasi partinin görevi teröre perde olmak mıdır? Sırtını millet yerine terör örgütüne dayayan parti, parti olarak kalabilir mi? Kimin taşeron olurlarsa olsunlar bu kiralık katillerle sonuna kadar mücadele edeceğiz."

TERÖRÜN PRANGA OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

"Cinayetlere sessiz olmak, caninin suçuna ortak olmaktır. Biz kardeşliği geliştirmenin mücadelesini veriyoruz. Hiçbir fitne girişimen fırsat vermedik. Terör örgütünün ayağımıza pranga olmasına asla izin vermeyeceğiz."

"Bugünde güvenlik güçlerimize yönelik alçakça saldırılarla ülkemizi karanlığa sürüklemek için her türlü oyunu oynuyorlar. Siyaset çözüm aracı olmasın diye uğraşanları görüyoruz."

"Kürt kardeşimi zorla dağa çıkartan hayatı zindan eden işte bu karanlık odaklardır."

DOĞU BATI AYIRMADAN HERKESİ SEVDİM

"Başbakan olduğumda ne demiştim; Batı'da ne varsa Doğu'da o olacak. Bu vatan topraklarının tamamını ayağa kaldıracak ve modern Türkiye'yi inşaa edeceğiz demiştik. Türkiye'de üniversitesiz ilimiz kalmadı. Yani biz insanımıza insan olduğunu insanca muamelesi gösterdik."

"Ben hiç bir zaman etnik yapısına bakarak sevmedim ki. Herkesi beni yaradan Allah için sevdim."

"Önde insan olacak devlet arkada olacak. Devlet milletinin hizmetkarı olacak. Biz hizmetkar devlet dedik, efendi devlet değil. Bu anlayışı getiren biz olduk."

PARALEL YAPIYA SESLENDİ "BUNUN HESABINI NASIL VERECEKSİNİZ
"

"Şimdi soruyorum ey sermaye sahipleri, ey medya mensupları bu teröristlerin eline bu silahları kimler veriyor? Bunlar bu silahları nasıl buluyor? Ey Paralel yapı siz nasıl alkış tutuyorsunuz? Bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Bu paralel yapı terör örgütüyle iş tutmuş vaziyette. Şunu bilsinler bu can bu tende olduğu müddetçe bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Devletimizi, hükümetimizi, şahsımı hedef alıyorlar. Neden? Bunlar bizi hedef aldıklarına göre biz doğru yoldayız.."

TÜSİAD BAŞKANINA TEPKİ

"Türkiye'nin en büyük derneklerinden İşadamları Derneği'nde başkanlık yapanların terör örgütünün dediklerine inanmasına inanamıyorum. Gençlik hiçbir zaman şiddete başvurmayacaktır. Oynanan oyunları görmeliyiz, teyakkuz halinde olmalıyız. Suçlu terör örgütünü masum göstermeye çalışanlarının tutumlarının ibretle izliyoruz."

"Bu ülkenin aydınlarını, yazarlarını, medyasını özellikle siyasilerini sağduyuya davet ediyorum. Kışkırtmayı teşvik edenler mahcup olurlar."

1 KASIM MİLAT OLSUN

"Önümüzde 1 Kasım. İşte bu 1 Kasım'da adeta bir milat olsun yeniden doğuş olsun. Bu terörü gelin toprağa gömelim diyorum.
İçimiz, ciğerimiz yanıyor. Sabır taşımız çatlama noktasına geldi. Yalandan, iftiradan muzdarip olduk. Demokrasi havarisi kesilenlerin, kanı, şiddeti savunduklarını görmekten üzüntü duyuyoruz."

GENÇLER UYANIK OLACAKSINIZ

"Başta gençlerimiz olmak üzere hepimizin uyanık olması ve sağduyu ile hareket etmemiz gerekiyor."

"Siz gençler asla küçük düşünemezsiniz. Siz tarih yazacak bir gençliksiniz."

BİZE ULAŞIN