MHP'den Demirtaş sert tepki

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Bayrağını da al gel” çağrısının ırkçılığı tetikleyecek bir çağrı olduğu yönünde açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a cevap vererek, Türk bayrağının tahrik unsuru olarak değerlendirilmesinin bayrağa dönük haince bir saldırı olduğunu söyledi.

MHP'den Demirtaş sert tepki

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, TOBB'un organizesinde yapılacak "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" mitingi öncesi yapılan "Bayrağını al da gel" çağrısına tepki gösteren ve "Bayrağını al gel" çağrısını ırkçılığı tetikleyecek bir çağrı olarak değerlendiren Selahattin Demirtaş'a sert tepki gösteren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Kim ne kadar ürürse ürüsün bu millet 'ezan dinmez, bayrak inmez' demeye devam edecektir" dedi.

"BAYRAĞIMIZA DÖNÜK HAİNCE BİR SALDIRIDIR"

TOBB tarafından yapılan "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" adı altında düzenlenen mitingi olumlu gördüklerini ve açık olarak desteklediklerini belirten Oktay Vural, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı isim vermeden eleştirerek, Türk bayrağını tahrik unsuru olarak görenlerin bu milletin ve devletin düşmanlığını yapmak isteyenler olduğunu kaydetti. Vural, "Böyle bir toplantıda sadece Türk bayrağı olsun' çağrısı yapıldı, doğrusu bu da önemliydi. Fakat utanmadan, sıkılmadan bayrakla ilgili çağrıyı ırkçı eylem olarak nitelendiren terör örgütünün siyasi uzantıları sahneye çıkıyor. Ay yıldızlı bayrağa vatandaşlarımızın sahip çıkmasından neden rahatsız olunuyor. Türk bayrağını tahrik unsuru olarak nitelemesi bayrağımıza dönük haince bir saldırıdır. Bayrağı ırkçı olarak niteleyenler bu bayrağın koruduğu değerlere hainlik yapanlardır. Bu bayrak Türk milletinin birlik ve bütünlüğünün sembolüdür. Bayrağımızı tahrik unsuru olarak görenler ancak bu devlet ve milletin düşmanlığını yapmak isteyenlerdir. Kim ne kadar ürürse ürüsün bu millet 'ezan dinmez, bayrak inmez' demeye devam edecektir. Bu zihniyet Kürt kökenli kardeşlerimizin hiçbirisinin niyetini temsil etmemektedir" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN