1 Kasım'da terörü toprağa gömelim

1 Kasım'da terörü toprağa gömelim
Cumhurbaşkanı Erdoğan akşam da Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu Kongresi'ne katılarak bir konuşma yaptı. "1 Kasım milat olsun, bir yeniden doğuş olsun. Bu yeniden doğuşta da bu ülkede inşallah bu terörü gelin toprağa gömün diyorum" diyen Erdoğan şöyle konuştu:
* GERÇEK YÜZÜNÜZ O: Birileri çıkmış iyi saz çalıyormuş ne diyor. "Bayrağa saygısızlık yapan mı var?" diyor. Bayrakları indirmeye çalışan sizsiniz. Son zamanda akıl verenler sayesinde birkaç yerde Türk bayrağını dalgalandırdınız diye bunu yutacağınızı mı zannediyorsunuz? Teröristlerin cesetlerini kendi bayrağınızla sarıyorsunuz ve orada onlar huzurunda güya cenaze namazı kılıyorsunuz, bunu da dünyayla paylaşıyorsunuz. Sizin gerçek yüzünüz o. Milletim bunun hesabını sormaya hazırlanmalı.
* PARALEL YAPI TERÖRLE KOL KOLA: Ülkede demokrasi güçlenmesin, siyaset çözüm aracı olmasın diye ellerinden geleni yapan siyasetçiler, medya mensupları olduğunu üzüntüyle görüyoruz. Şimdi soruyorum: Ey sermaye sahipleri, ey medya mensupları yahu bu teröristlerin eline bu silahları kimler veriyor, bu silahları nereden buluyorlar? Bu ülkede, benim Mehmetçiğimi şehit edenlere siz ey paralel yapı nasıl alkış tutuyorsunuz bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Şu anda bu paralel yapı terör örgütüyle iş tutmuş vaziyette. Şunu bilsinler bu can bu tende olduğu sürece mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

* 1 KASIM MİLAT OLSUN: Türkiye'nin dört bir yanında cenazeler defnedilirken, öfkeyle kalkan yumruklar inecek yer ararken inanın bana birileri ellerini ovuşturarak bu sahneleri izliyor. Onlar seviniyorlar. Onlara fırsat vermemek lazım. Sizlere sesleniyorum, önümüzde 1 Kasım, işte bu 1 Kasım adeta bir milat olsun, bir yeniden doğuş olsun. Bu yeniden doğuşta da bu ülkede inşallah bu terörü gelin toprağa gömün diyorum.

* ÖRGÜT YALANLARINA İNANIYORLAR: Sabır taşımız çatlama noktasına geldi. Yalandan muzdarip oluyoruz. Dün demokrasi havarisi kesilenlerin bugün kendi ikballeri için kanı, gözyaşını, şiddeti savunduklarını görmekten üzüntü duyuyoruz. Türkiye'nin en önemli işadamlarını bünyesinde barındıran derneğe yöneticilik yapmış olanların dahi terör örgütünün yalanlarına sorgusuz, sualsiz inanabiliyor olmalarını hayretle karşılıyorum. Ben buradan bir kez daha bu ülkenin aydınlarını, yazarlarını, medyasını özellikle de siyasetçilerini sağduyulu ve sorumlu davranmaya davet ediyorum. Kışkırtmayı tercih edenler mahcup olurlar.* FİTNEYE İZİN VERMEYECEĞİZ: Cinayetlere sessiz kalmak caninin suçuna ortak olmaktır. Biz ülkemize sevgi tohumları ekmenin, kardeşlik iklimini geliştirmenin mücadelesini veriyoruz. Bugüne kadar hiçbir provokasyona, hiçbir tezgaha, hiçbir fitne girişimine fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Terör belasının ülkemizin ayağına pranga olmasına müsaade etmeyeceğiz. Vakit, mezhep, meşrep, etnik kimlik siyasetiyle ayrışma değil, bir olma, beraber olma, iri olma, 78 milyonla kardeş olma vaktidir.

* MÜCADELEYE DEVAM: İçlerinde Almanı, Fransızı, Hollandalısı var. Gelmiş benim Kürt kardeşimin kanından besleniyor. Terör örgütü gençlerin kanını dökerken, iplerini elinde tuttuğu siyasi parti her gün sokakları provoke etmeye çalışıyor. Soruyorum, bir siyasi partinin görevi teröre perde olmak, kendi etnik yapısındaki Kürt kardeşini öldürmek midir? Sırtını millet yerine terör örgütüne dayayan bir parti, parti olarak kalabilir mi? Açık söylüyorum bu kiralık katillerle sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz.

BİZE ULAŞIN