Serbest bırakılan 2 işci Türkiye'de

Necdet Yılmaz ve Ercan Özpilavcı, Irak'ın Basra kentinden uçakla Türkiye'ye geldi - İşçilerden Yılmaz: - "İyiyiz. Diğer arkadaşlarımızın kurtulmasını istiyoruz"

Serbest bırakılan 2 işci Türkiye'de
Irak'ta kaçırılan 18 Türk'ten dün serbest bırakılan Necdet Yılmaz ve Ercan Özpilavcı, Basra'dan tarifeli uçakla Türkiye'ye geldi.
Türk Hava Yolları'na ait seferle Atatürk Havalimanı'na ulaşan Yılmaz ile Özpilavcı, aprondaki gazetecilerin sorularını yanıtladı.
İşçilerden Yılmaz, kendilerine bu süreçte iyi bakıldığını ifade ederek, "İyiyiz. Diğer arkadaşlarımızın kurtulmasını istiyoruz" dedi.
Bir gazetecinin, diğer işçilerin sağlık durumunu sorması üzerine Yılmaz, "Sağlıkları çok iyi. Çok iyi davrandılar. İnşallah kurtulmaları için duacıyız" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, kaçırılmalarıyla ilgili diğer soruları yanıtsız bıraktı.

Apronda otobüse alınan işçiler, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali'ne götürüldü.Burada işlemleri gerçekleştirilen Yılmaz, tarifeli uçakla Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı. İşçilerin bu sırada birbirine sarılarak veda ettikleri görüldü.Özpilavcı'nın ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kocaeli'ye gideceği öğrenildi.


BİZE ULAŞIN