Teröristlerin pusu hazırlığı kameraya yansıdı

PKK'lı teröristlerin, belediyenin iş makinaları ile hendek kazması ve güvenlik güçlerine pusu hazırlıkları İHA'lar tarafından görüntülendi

Teröristlerin pusu hazırlığı kameraya yansıdı
Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının polislerin ilerleyişini engellemek için patlayıcıyı infilak ettirmesi, belediyenin iş makinaları ile hendek kazması ve güvenlik güçlerine pusu hazırlıkları, insansız hava araçlarının (İHA) kameraları tarafından görüntülendi.
İlk kez ortaya çıkan görüntülerde, Cizre'de Nur, Cudi ve Yafes başta olmak üzere çeşitli mahallelerde açtıkları hendekler ve oluşturdukları barikatlarla ilçeyi yaşanmaz hale getiren teröristlerin, bu çalışmalarında Cizre Belediyesi'ne ait iş makinesi ve kamyonları kullandığı belirlendi.
Kamera kayıtlarında Cizre Belediyesi'ne ait bir kamyonun, teröristlerin cephanelik ve hücre evlerini korumak için kurulan barikata moloz boşalttığı, diğer taraftan iş makinesinin de hendek kazdığı görülüyor.
Çok sayıda hendek ve barikata el yapımı patlayıcı ve mayın yerleştiren teröristlerin bunları güvenlik güçlerini taşıyan araçların geçişi esnasında infilak ettirmeyi planladıkları tespit edildi.


PUSU HAZIRLIĞI

Cizre sokaklarında silahla dolaşan teröristlerin güvenlik güçlerine pusu hazırlığı da görüntülerde detaylı olarak yer aldı.
Bir grup teröristin polisin ilerleyişini engellemek amacıyla yerleştirdikleri patlayıcıyı infilak ettirmesi ve çatıda konuşlanan başka teröristlerin de patlamanın ardından polise saldırmak amacıyla sokağa inişleri de görüntülerde yer aldı.

BİZE ULAŞIN