Edirne Valisi mültecilerle TEM'de namaz kıldı

Edirne Valisi ilde Yunanistan'a geçmek isterken tutulan Suriyelilerin oluşturduğu kalabalık bir grupla birlikte Cuma Namazı kıldı. Namazdan sonra gazetecilere konuşan Şahin, "Mültecileri davet eden bir ülke olması halinde Türkiye o resmi çağrıya uyarak, mültecileri gönderecek. Şimdiye kadar hiçbir ülke çağrıda bulunmadı" şeklinde konuştu.

Edirne Valisi mültecilerle TEM'de namaz kıldı
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İstanbul karayolu üzerinde iki şeridi kapatılan yolda yaklaşık yüz kişilik bir grupla birlikte cuma namazı kılıyor.

Edirne Valisi Şahin, 16 Eylül'de yaptığı açıklamada Yunanistan'a gitmek için Edirne'ye gelen yaklaşık 2 bin kişilik mültecilere 3 gün süre verdiklerini bu süre içerisinde geri dönmezlerse zor kullanacaklarını açıklamıştı.


Vali'den ilk açıklama


Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Cuma namazı sonra açıklamalarda bulundu. Şahin "Kimse bu göçmenlere kapılarını açmıyor. Değerli Cumhurbaşkanımız da her defasında göçmenlere kapıların açılmasını ifade ediyor. Sizi davet eden bir ülke varsa biz o resmi çağrıya uyarak kendimiz o ülkeye göndereceğiz. Şimdiye kadar hiçbir ülke çağrıda bulunmadı" dedi.


"Bu insanlar boşuna buraya gelmedi"


Başbakanımız gerçekten çok yoğun. Oldukça yoğun. Kendisiyle görüşmek için bir saat ve gün belirlendi. Biz de o saati, o günü bekliyoruz. . Türkiye sadece tek olmasın, yanında en az 25-30 ülke bu göçmenlere kapılarını açsın. Bu insanlar boşuna buraya gelmedi, ateşten kaçarak buraya geldi. Bu insanlara yardım etmek bizim görevimiz, hem de asli görevimizdir. İnşallah sayın Başbakanımızla görüştüğümüzde bir sonuca ulaşacağız.

BİZE ULAŞIN