Eli öpülesi öğretmenler işbaşı yaptı

Terör olayları nedeniyle özellikle kamu personelinin görev yapmak istemediği şehirlerin başında gelen Hakkâri ve Van'a atanan öğretmenler kente gelmeye başladı. Öğretmler Hakkâri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve şube müdürleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Eli öpülesi öğretmenler işbaşı yaptı
Hakkâri'ye bin 176 öğretmenin atandığını söyleyen Kurtaran, 488'inin il merkezine, 404'ünün Yüksekova, 237'sinin Şemdinli ve 47'sinin Çukurca ilçelerine atandığı belirtti. Kurtaran öğretmenlere şunları söyledi: "Kentte son iki yıldır ciddi gelişmeler var. Özellikle TEOG sınavında başarı elde edildi. İnşallah başarımız artarak devam edecek. Aileleriniz hiç merak etmesin. Siz artık bize emanetsiniz " Hem Hakkâri'den hem atandığı okuldan memnun olduğunu söyleyen öğretmenlerden Nadide Işık "Kendi tercihimle buraya geldi. Öğretmen arkadaşlarımız da hiç çekinmeden, burayı tercih edip burada görev yapabilir" dedi. Işık'ın babası Nagiz Işık da gelmeden önce biraz tedirginlik olduğunu belirterek, "Ancak geldikten sonra hiçbir tedirginliğimiz kalmadı" diye konuştu.

ÇATAK'TA GÜLLE KARŞILAMA
Van'ın Çatak ilçesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ve beraberindeki okul müdürleri de öğretmenleri otogar ve havaalanında çiçeklerle karşıladı. Öğretmenler kendilerine gösterilen ilgi karşısında duygulu anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı. Bölgede yaşanan olaylar nedeniyle Van'a gelmeye çekindiğini belirten Ayça Aktar (22), "Annem ile geldik. Olaylar nedeniyle korku içerisindeyim ama karşılaştığım ilgi beni çok duygulandırdı" dedi

BİZE ULAŞIN