İstanbul'da AVM bahçesine patlayıcı atıldı

AVM bahçesinde otoparka giden yola atılan patlayıcı büyük bir gürültüyle patladı. Polis kovalamaca sonucu 3 şüpheliyi kıskıvrak yakaladı.

İstanbul'da AVM bahçesine patlayıcı atıldı
İstanbul Eyüp'teki Vialand Tema Parkı ve Alışveriş Merkezi'nde açık otoparka giden yola atılan patlayıcı panik yarattı. Patlamadan sonra kaçan şüpheli 3 kişi polis tarafından kovalamaca sonucu yakalandı. Olay saat 21.30 sıralarında meydana geldi. AVM'nin açık otoparkına giden yola atılan patlayıcı büyük bir gürültü ile patladı.

HAREKETLİ ANLAR YAŞANDI

Patlamadan sonra AVM'nin özel güvenlik görevlilerinin haber vermesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bu arada Koşarak olay yerinden uzaklaşmaya çalışan 13-15 yaşlarında 3 kişi polisin kovalamaca sonucu yakalandı. Yere yatırılan zanlıların elleri arkalarından kelepçelendi. Zanlılar sorgulanmak üzere karakola götürüldü. Ölen yada yaralananın olmadığı patlama sonucu maddi hasar da yaşanmadı. Polis olay yerinde inceleme yaparken patlayıcı maddeye ilişkin de inceleme devam ediyor.


"Vialand Avm'ye Patlayıcı Atıldı" konulu haberlere AVM yönetiminden bilgilendirme

Bugün bazı internet sitelerinde "Vialand Avm'ye Patlayıcı Atıldı" başlıklı haberler yanlış ifadelerle yer almıştır. Dün akşam saat 21.30 sularında, Vialand yakınında, çocukların sokaklarda, bayramlarda sık sık patlattıkları, oyun olarak gördükleri torpil patlatılmıştır. Çıkan ses nedeniyle Vialand Güvenlik ekibi her ihtimali gözeterek Emniyet Güçlerini bilgilendirmiştir. Emniyet güçlerinin müdahalesi ile, yaşları 13 ile 15 yaş arasında değişen üç çocuğun eğlence amaçlı olarak kız kaçıran, torpil patlattıkları ortaya çıkmıştır.

"Vialand'de Patlama" başlıklı haberlerin Kamuoyunda yanlış anlamalara sebebiyet vermemesi ve olayın oluş biçiminin doğru şekilde aktarılması amacıyla konuyu Kamuoyuna ve siz değerli Basın mensuplarına duyuruyor, gerekli hassasiyetin gösterilmesi için de desteklerinizi rica ediyoruz.

Türkiye'nin hassas bir dönemden geçtiği şu günlerde, Vialand'in de üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirme gayreti içinde olduğunu dikkate alarak yapacağınız yayınlar ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

BİZE ULAŞIN