Tunceli‘de 1 ton patlayıcı ele geçirildi

Tunceli'de, bölücü terör örgütü unsurlarına karşı Munzur Vadisi ile bazı noktalara düzenlenen hava operasyonunun ardından JÖH timlerince bölgede yapılan arazi tarama çalışmasında, ilk belirlemelere göre, 1 ton bir ton el yapımı patlayıcı madde, bazı silahlara ait mühimmat ile bir miktar yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli‘de 1 ton patlayıcı ele geçirildi
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ovacık ilçesinde 16 Eylül Çarşamba günü akşam saatlerinde insansız hava araçlarıyla yapılan keşif uçuşlarıyla tespit edilen noktalara yönelik, savaş uçaklarıyla yapılan hava operasyonu sonrası, bölgeye helikopterlerle Jandarma Özel Harekat (JÖH) timleri indirildi.

Bölgede arazi tarama çalışması başlatan JÖH timleri, operasyon bölgesinde çıkan yangın nedeniyle sınırlı alanda yaptıkları ilk incelemelerde, 1 ton bir ton el yapımı patlayıcı madde, bazı silahlara ait mühimmat ile bir miktar yaşam malzemesi ele geçirdi.

- Yangına söndürme uçağı ile müdahale ediliyor

Bu arada, hava operasyonu sonrası bölgede çıkan yangına müdahale için söndürme uçağı görevlendirildi.

JÖH timlerinin, operasyonun düzenlendiği sahada çıkan yangının söndürülmesinin ardından arazi tarama çalışmalarını genişletilerek sürdürülmesi bekleniyor.
BİZE ULAŞIN