İstanbu'da yol çöktü, servis minibüsü içine düştü

Kağıthane'de bir bina inşaatı için açılan temelin bitişiğindeki sokakta çökme meydana geldi. Çökme sonucu sokak üzerinde park halinde bulunan bir servis aracı çukura düştü.

İstanbu'da yol çöktü, servis minibüsü içine düştü
Olay, Kağıthane, Gürsel Mahallesi, Yeşiltepe Sokak üzerinde meydana geldi. Bir bina inşaatı için açılan temelde eski bir binaya ait duvarın çökmesi sonucu bitişikteki sokağın asfalt yolunda saat 05.00 sıralarında çökme meydana geldi.

Çökmenin etkisiyle sokak üzerinde park halinde bulunan 34 NJ 0797 plakalı bir servis aracı oluşan çukura düştü. O saatte çevredeki apartmanlarda oturan vatandaşlar duydukları gürültü üzerine uyanıp, durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi.

APARTMAN TAMAMEN TAHLİYE EDİLDİ

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri çevrede inceleme yaparken, polis ekipleri de çökmenin yaşandığı sokağı emniyet şeridi ile kapatıp, sokak üzerinde bulunan bir apartmanı güvenlik gerekçesiyle tahliye etti.

KOMŞUSU HABER VERDİ

Komşularının haber vermesi üzerine olay yerine gelen servis aracı sahibi Orhan Engin, "Gece 02.00 civarı işten geldim. Aracı park edip evime gittim. Sonra bu olay meydana geldi. Mahalle sakini bir arkadaşım haber verdi. Olay yerine geldiğimde aracım çukura düşmüştü. Su borusu patlamış. Durum fark edilmeyince de su zamanla toprak yolun içine birikmiş. Sonrasında çöküntü meydana gelmiş" şeklinde konuştu.

Oluşan çukura düşen servis aracının vinç yardımıyla kaldırılacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN