Mülteciler eyleme son verdiler

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriyeli mültecilerin temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.Suriyeli sığınmacılar dünden bu yana eylem yaparak trafiğe kapattıkları uluslararası TEM otoyolunu akşam saatlerinde güvenlik güçlerinin ikna etmesi sonucu açtılar.

Mülteciler eyleme son verdiler
Suriyeli Mültecilerin temsilcileri, Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi. İstanbul ve Edirne'den gelen mülteci temsiklcileri Başbakan Davutoğlu'na taleplerini iletti.

Görüşmenin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriyeli mültecilere "eylemi bitirin" çağrısı yaptı. Davutoğlu mültecilere "Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda Suriyeli mülteciler konusunun gündem maddesi olmasını sağlayacağız. Hükümet başkanlarına da şahsi bir mektupla sizin meselelerinizi hem aktaracağım hem de çağrıda bulunacağım. Dünya liderlerine göndereceğim mektupla, sizi kabul etmeleri çağrısında bulunacağım" dedi.

TEM'DE EYLEME SON VERDİLER

Edirne'de 5 gündür eylem yapan Suriyeli sığınmacılar dünden bu yana eylem yaparak trafiğe kapattıkları uluslararası TEM otoyolunu akşam saatlerinde güvenlik güçlerinin ikna etmesi sonucu açtılar. Ardından Suriyeli mültecilerin bir bölümü otobüslerle geldikleri illere geri dördü. Bir bölümü ise Sarayiçi'ne gitti.
BİZE ULAŞIN