Varto roketçisi yakalandı

Muş'un Varto ilçesinde, PKK'nın sözde özerklik ilan ettiği dönemde kazılan hendeklerin arkasında roketatarla poz veren ve polise roketli saldırı düzenleyen, Varto sorumlusu yaralı olarak yakalandı

Varto roketçisi yakalandı
Muş'un Varto ilçesinde, güvenlik güçleri, önceki gün terör örgütü PKK'nın sözde şehitlik olarak adlandırdığı bölgede operasyon yapıldı. Kulan mezrası yakınlarında terör örgütünce kaçırılan kişilerin yargılanması için sözde mahkemenin kurulduğu ve sorgulamanın yapıldığı sözde "Şehitlik" bölgesine jandarma ve polisin özel harekat timlerince düzenlenen ve "Şehit Binbaşı Aslan Kulaksız" adı verilen hava destekli operasyonda, çıkan atışmada, terör örgütü PKK'nın bölge sorumlusu "Mordem" kod adlı Abdullah Gür ile yardımcısı İlhami Sever yaralı olarak ele geçirildi. Yaralı teröristlerin Muş ve Varto Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, çatışmalarda 6 PKK'lının ise etkisiz hale getirildiği belirtildi.

ROKETATARLA POZ VERMİŞTİ

Yakalanan Gür'ün, PKK tarafından 15-16 Ağustos'ta ilçede sözde özerklik ilan edilmesi sırasında kazılan hendeklerin arkasında roketatarla poz veren ve emniyet güçlerine roketli saldırı düzenleyen teröristlerden biri olduğu belirlendi. Gür'ün, akşamları köylere giderek silahlı propaganda yaptığı, köy komiteleri kurulması için halkı zorladığı, bölgede kandırdığı gençlerle yol kesme eylemleri yaptığı belirlendi. On çocuklu bir ailede büyüyen ve bir terörist cenazesinin ardından örgüte katılan Gür'ün yakalanması, örgüt üyeleri arasında da telsizle birbirlerine duyuruldu.

BİZE ULAŞIN