Yalnız değilsiniz

Emine Erdoğan, "Şehitlere layık olabilmenin tek yolu, uğrunda öldükleri bu vatan üzerinde barışın, sevginin, merhametin sesini yükseltebilmek" dedi

Yalnız değilsiniz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca dün düzenlenen bayramlaşma töreninde şehit çocukları ve eşleri ile bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, huzur içinde yaşamak adına devletin önemli adımlar attığını belirterek, "Şehitlerimiz kadim kardeşliğimizin ne kadar sağlam olduğunu, bu vatanın hiç ucuz olmadığını gösteriyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozan terör odaklarına fırsat vermesin. Planlarını bozsun. Ülkemizi yeniden huzur ve barış yurdu yapsın" dedi. Şehit ailelerine seslenen Erdoğan şunları söyledi: "Bu acıyı vatan sevgisi içinde eritebilirseniz, bu bayrak hep dalgalanacak ve bu vatan hep sağ olacaktır. 'Şehit olursam ağlama anne' diyen evlatlar yetiştiren, evladını kaybettiğinde 'Vatan sağ olsun' diyebilen ana babaların ellerinden öpüyorum. Şehitlerimize ve onların emanetine layık olabilmenin tek yolu, uğrunda öldükleri bu vatan üzerinde barışın, sevginin merhametin sesini yükseltebilmektir. Bin yıldır bu topraklar üzerinde kederi, sevinci mutluluğu adeta bir ekmek gibi paylaşan bizler bundan sonra da paylaşmaya devam edeceğiz. Biz bir ölür, bin diriliriz. Kayıplarımız yeniden dirilişe vesile olacak. Devlet büyüklerimizin her türlü yardıma hazır olduklarını özellikle vurgulamak istiyorum. Yalnız değilsiniz, yalnız olmayacaksınız." Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan ise şimdiye kadar 12 bin 540 şehit yakınının kamuda atamasının gerçekleştirildiğini belirtti.

'BARIŞ DOLU BİR GELECEK İSTİYORUZ'
Şehit çocukları ve eşleri SABAH'a konuştu:
Hilal Kavak (14): Sayısız çocuk babasız kaldı. Operasyonlar sürsün, terör son bulsun. Kardeş olduğumuzu unutmayalım.
Pelinsu Ulus (9): Hiçbir çocuk babasız kalmasın. Sadece barış dolu gelecek istiyoruz.
Latife Çiçekli (16) Tek bir toplum olmayı başarabiliriz. Önce vatan, önce Türkiye demeliyiz.
Nurgül Usta (şehit eşi): Yıllar geçti ama geride sadece acı kaldı, başka bir şey yok. Terör son bulsun, yuvalar yıkılmasın.

BİZE ULAŞIN