AK Parti'de adaylar tanıtıldı

AK Parti, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimde yer alacak 550 vekil adayını tanıtıldı. Davutoğlu seçim beyannamesinin 4 Ekim'de tanıtılacağını açıkladı.

AK Parti'de adaylar tanıtıldı

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Ankara'ya teşrif eden değerli dava arkadaşlarım, saygıdeğer konuklar hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Haydi Bismillah diyorum. AK Parti milletin bağrından çıkan kadronun başlattığı tarihi bir hareketin adıdır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlayan bu hareket hedefine ulaşacaktır. Bu kutlu yürüyüş her bir adımda daha da güçlenerek devam edecek. Son 4 dönemin aday tanıtım toplantılarına baktığımızda aslında davamızın köşe taşlarını da ortaya çıkarabiliriz. Şimdi o kadroların içinden Başbakanlar, Cumhurbaşkanları, Bakanlar, Meclis Başkanları çıktı.

TOPLANTIDAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER-TIKLAYIN!

İŞTE YENİ SEÇİM ŞARKISI - İZLE!

2011 seçimlerine giderken yine burada aday tanıtım toplantıları yapıldığında vakur bir şekilde parti kapatma davalarından çıkmış AK Parti kadroları vardı.

Parti kapatma davalarıyla e-muhtıralarla, gezi provokasyonlarıyla bizi durduramadılar.

Yeni bir milli irade sınavına yürüyoruz. AK Parti olmadan Türkiye'de siyasete şekil verilemez.

Blok çalışmalarına karşı 258 yiğit adam dim dik durdu. Hepsi İsmet Yılmaz'ı destekledi. Ak Parti meydana çıktı mı bir tek fire vermez.

AK Parti bir erdemliler hareketidir. Hiçbir gizli pazarlığın hedefi olmamıştır.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

20 Temmuz'da Suruç'ta DEAŞ'ın başlattığı olayda, PKK de harekete geçti. AK Parti Türkiye'de terör tuzağı kuranlara kaşı ayağa kalktı.

HDP zihniyetine karşı, 23 Temmuz'da başlattığımız huzur operasyonları sonuna kadar devam edecektir.

23 Temmuz'da başlayan operasyonlarla, ülkemize terör sızması gerçekleştiren Kandil ve çevresindeki bütün kamplar yerle bir edildi.

Huzur içinde seçime gidilmesi için gereken adımları attık.

AK Parti'nin etkin ve başarılı çalışmaları olmasaydı birileri ekonomik kriz çığırtkanlığı yapacaktı.

550 milletvekili adayımız sadece bulundukları ili değil 78 milyonu temsil ediyorlar.

Aday olamayanlar kendilerinde eksiklik olduğu kanaatine varmasınlar.

258 milletvekilimizin her biri vazifelerini onurla yapmışlardır.

Değerli aday arkadaşlarım sizden bazı özel ricalarım var, Milletimiz ile bağınızı lütfen koparmayınız.

"SİYASİ PARTİ LİDERLERİNE ÇAĞRIDA BULUNMAK İSTİYORUM"

Siyasi parti liderlerine yine buradan çağrıda bulunmak istiyorum, şiddete teröre karşı birleşelim. Gelin 1 Kasım seçimlerine giderken teröre, şiddete karşı ortak bir deklorasyonla, seçimin tam bir güvenlik ortamı içinde gerçekleşmesi için çağrıda bulunalım. Terör ve şiddet üzerinden sandık iradesine tasallut etmek isteyenlere karşı ortak bir tavırda bulunalım. Bu ortak çağrı teröre ve şiddete karşı koyanlarla, terörden beslenenler arasındaki farkı da ortaya çıkaracaktır. Gelin seçim kampanyaları başlamadan ortak bir deklorasyonla omuz omuza duralım. Cumhurbaşkanlığı makamını siyasi tartışmalardan uzak tutalım. Kimse diğer rakibinin mahremine girmesin.

Bütün partiler kabul ederse. Çevre kirliliğini engellemek için. Kampanyaların mümkün olduğu en az ekonomik koşullarda yapalım. Bayraklama yapmayalım, gürültü ve çevre kirliliğini engelleyelim.

Millet ne derse, milli irade ne derse ona evet diyelim.

SEÇİM MÜZİĞİ İLK KEZ DİNLETİLDİ

AK Parti'nin yeni seçim şarkıları da aday tanıtım töreninde ilk kez kamuoyuyla paylaşıldı. Müziklerin de, Türkiye'de yaşayan herkese hitap edecek şekilde hazırlandığı, "tasavvuf"tan "rap"e kadar farklı melodilerin bulunduğu bildirildi.YÜZDE 100 İSABET

Arena'daki hazırlıkları yerinde inceleyen Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "On binlerce vatandaşımızla birlikte adaylarımızı coşkuyla tanıtacağız. Listelerde yüzde 100'e yakın bir isabet yakaladığımızı düşünüyoruz" dedi.

SEÇİM BEYANNAMESİ AÇIKLANMAYACAK

AK Parti'nin adaylarının tanıtılacağı toplantıda, Seçim Beyannamesi açıklanmayacak. "Manifesto" niteliğinde olması için özel çalışma yürütülen beyannamenin, Başbakan Davutoğlu'nun, ABD programı sonrasında kamuoyuna açıklaması planlanıyor. Beyannamede özellikle dar gelirlere ve gençlere yönelik pek çok vaadin yer alacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN