Sözde şehitlikleri dümdüz edildi

Muş'ta örgüt sığınakları imha edildi. 10 sığınakta 4 ton patlayıcı bulundu. Sözde mahkeme olarak kullanılan cephanelik deposu şehitlik ise dümdüz edildi

Sözde şehitlikleri dümdüz edildi
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde yaklaşık 35 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, Otlubahçe ve Aslıca köyü arasında yer alan 10 ayrı sığınakta 4 ton patlayıcı ele geçirildi. Ele geçirilen patlayıcılar, Ovacık Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla yerinde imha edildi. Muş'un Varto ilçesinde 3 gün önce başlatılan operasyona ilişkin valilik tarafından yapılan açıklamada, 2 sığınağın imha edildiği açıklandı. Operasyonda çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. "Şehitlik" olarak adlandırdığı bölgede düzenlenen operasyonlarda 2 terörist ölü, 2 terörist yaralı ele geçirildi. Operasyonda, bölgedeki sığınaklarda, çok sayıda silah, mühimmat, patlayıcı madde ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Sözde şehitlik içindeki mahkeme olarak da kullanılan yapılar yıkıldı. PKK'lı teröristlerin gömüldüğü mezarlara ise herhangi bir müdahale yapılmadı.

MEZARLIK YALANI
Örgüt sosyal medyada "Mezarlara bile saygıları yok" diyerek kara propagandaya devam ederken, söz konusu yerleri teröristlerin vergi dairesi, mahkeme, ya da mühimmat deposu olarak kullandığı bir kez daha tescillendi. Kars'ın Kağızman ilçesinde de yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine teröristlerce ateş açıldı. Çıkan çatışmada 1 terörist öldürüldü. 3 terörist yaralı olarak ele geçirildi.

7 PKK'LI TESLİM OLDU

Terör örgütü PKK'dan kaçan 7 militan Şırnak'ta, 1 militan da Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu. Erzurum'un Tekman ilçesinde ise aralarında ilçe sorumlusunun da olduğu 3 PKK'lı yakalandı. Teröristler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adana'da ise örgüte yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 kişiden 2'si tutuklandı.

BİZE ULAŞIN