Avcı, 17 Aralık'ın algı operasyoncusu çıktı

İşte eski savcı Gültekin Avcı'nın Selam Tevhid kumpası kapsamında tutuklanma gerekçesi: 17-25 Aralık sürecinde FETÖ yöneticileriyle fikir ve eylem birliği yapmak

Avcı, 17 Aralık'ın algı operasyoncusu çıktı
Selam Tevhid kumpası kapsamında tutuklanan Gültekin Avcı'nın tutuklama gerekçeleri köşe yazısı değil FETÖ örgütü yöneticileri ve üyeleri ile 17-25 Aralık girişimi öncesi ve sırasında yaptığı kritik görüşmeler çıktı. Örgüt lideri Fetullah Gülen ve yöneticisi Emrullah Uslu ile fikir ve eylem birliği içinde olduğu belirtilen Avcı'nın 17-25 Aralık darbe sürecinin sıcak günlerinde hakkında yakalama ve tutuklama kararı bulunan polis müdürleri ile görüşmeler yaptığı, Selam Tevhid soruşturması daha ortada yokken soruşturma ile ilgili gizli bilgileri elde ederek yazılarıyla algı operasyonu gerçekleştirdiği, ilerleyen günlerde gerçekleştirilecek operasyon içim şüphelileri itibarsızlaştırdığı kaydedildi.

KARANLIK KURUL BAĞLANTISI

Avcı'nın Samanyolu TV'de yayımlanan Şefkat Tepe dizisindeki Karanlık Kurul sahnelerinde sürekli işlenen muta nikâhı ile ilgili eşzamanlı olarak köşe yazıları yazdığı, Selam Tevhid soruşturması ile ilgili kamuoyunun hiç malumatı yokken İstihbarat-Muta- Acem konularını işlemek suretiyle algı çalışması yaptığı, Avcı'nın bu iş için örgüt lideri Fetullah Gülen ve yöneticisi Emrullah Uslu'dan talimat aldığı iddia edildi.

9 YILLIK HATTI DEĞİŞTİRDİ

Gültekin Avcı'nın İstihbarat-Muta-Acem konuları ile ilgili yazıları kaleme almadan hemen bir gün önce 9 yıldır kullandığı cep telefonu hattını değiştirdiği de dikkatlerden kaçmadı. Avcı'nın telefon kayıtları incelemesinde Emrullah Uslu ve Önder Aytaç ile çok sayıda görüşme gerçekleştirdiği anlaşıldı. Avcı'nın 25 Aralık operasyonundan hemen bir gün önce Mehmet Akif Okur ile birden fazla görüşme gerçekleştirdiği, telefonlaştığı kişiler arasında Selam Tevhid kumpası soruşturmasında tutuklanan Gafur Ataç ve Eski İstanbul Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç'ın bulunduğu belirlendi. İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği'ndeki sorgusunda Selam-Tevhid soruşturmasından Eylül 2013'te haberdar olduğunu ve Twitter üzerinden bu soruşturmaya ilişkin bilgiler yayınlayan bir hesabı takip ederek bu yazıları kaleme aldığını iddia eden Gültekin Avcı, telefon görüşmeleri kayıtlarda sabit olmasına rağmen Emrullah Uslu ile hiç telefon görüşmesi olmadığını, Fetullah Gülen ile ise hiç görüşmediğini öne sürmüştü.

BİZE ULAŞIN