Davutoğlu'ndan 3 lidere 3 çağrı

Seçim sürecine ilişkin parti liderlerine çağrıda bulunan Davutoğlu: Teröre, şiddete karşı ortak bir tutumda buluşalım. Aileleri, özel hayatı siyasi rekabetin parçası haline getirmeyelim. Çevre ve gürültü kirliliğini önleyelim

Davutoğlu'ndan 3 lidere 3 çağrı
AK Parti'nin Ankara Arena'da düzenlenen aday tanıtım toplantısına yaklaşık 35 bin partili katıldı. Partinin seçim müziği olan "Haydi Bismillah" türküsünün de çalındığı toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu şu mesajları verdi:

SON NEFESE KADAR İLK GÜNKÜ AŞKLA:
Kurucu Genel Başkanımız, şimdi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlayan bu hareket mutlak surette hedefe ulaşacaktır. Dün (pazar) sayın Cumhurbaşkanımızla milyonlara hitap ederken de vurguladığımız gibi bu kutlu yürüyüş, nesilden nesile her anında daha da güçlenerek devam edecek. Biraz önce seçim şarkımızda da vurgulandığı gibi ilk günkü aşkla, son nefese kadar yürüyeceğiz.

AK PARTİ TEK BİR FİRE VERMEZ:
TBMM Başkanlık seçimlerinde bütün partiler fire verirken, son derece ahlaklı bir tutumla hiçbir pazarlığa girmedi ve tek bir fire bile vermeden 258 oyla adayımız Sayın İsmet Yılmaz'ı Meclis Başkanı seçti. İşte AK Parti farkı bu. AK Parti meydana çıktı mı tek bir fire bile vermez.

OPERASYONLAR SÜRECEK:
Milletimizin huzuru, demokrasimizin mutlak anlamda hakim kılınması için başlattığımız huzur operasyonu sonuna kadar devam edecektir. AK Parti kadroları görevdeyken şehitlerimizin emanetine kimse ihanet edemeyecektir.

ONLARA NEFRET, BİZE MUHABBET YAKIŞIR:
Bütün kutuplaştırıcı söylemlere, blok siyasetine karşı sizden ricam milletin bütün ferdini kucaklamanızdır. Bizim üslubumuzda hiçbir zaman siyasi nezakete aykırı bir tutum olmadı, olmayacak. Bırakın onlar karalasınlar, bırakın onlar nefret dili kullansınlar, onlara nefret bize muhabbet yakışır.

BEYANNAME 4 EKİM'DE:
İnşallah 4 Ekim'de yine burada seçim beyannamemizi açıklayacağız. 2023 hedefine doğru nasıl bir yol izleyeceğimizi milletimizle paylaşacağız.

PARTİLERE ÇAĞRI:
Diğer siyasi parti liderlerine çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin hep beraber şiddete ve teröre karşı birleşelim. Bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Gelin 1 Kasım seçimlerine giderken teröre, şiddete karşı ortak bir tutumda buluşalım. 1 Kasım'da güvenli ortamda seçimin gerçekleşmesi için çağrıda bulunalım. Terörü, şiddeti kim desteklerse 1 Kasım'daki milli iradenin sözcülüğünü yapalım. Gelin seçim kampanyaları başlamadan hep beraber ortak bir deklarasyonla her türlü şiddete karşı omuz omuza duralım. Şiddet kime karşı yapılırsa yapılsın 4 siyasi parti olarak bunun karşısında duracağımızı duyuralım.

AİLELERİ SİYASİ REKABETİN PARÇASI YAPMAYALIM:
İkinci çağrımız bütün siyasi liderlere. Gelin demokratik rekabeti siyasi nezaket kuralları içinde yapalım. Birbirimizi eleştirelim ama kesinlikle ama kesinlikle hakaret etmeyelim. Aileleri, özel hayatı siyasi rekabetin parçası haline getirmeyelim.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NI TARTIŞMALARIN DIŞINDA TUTALIM:
Cumhurbaşkanlığı makamını siyasi tartışmaların dışında tutalım. Şunu bilsinler ki Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik her saldırı, her hakaret karşısında AK Parti kadroları devletin zirvesini, milletin en yüce makamını korumaya kararlıdır. Vizyonlarımızı tartışalım ama şahsiyetleri, kişilikleri tartışma konusu yapmayalım.

CENTİLMENLİK ANLAŞMASI YAPALIM:
Üçüncü çağrımız, gelin bu kampanya sırasında halkımızı rahatsız edecek her türlü fiil ve davranıştan uzak duralım. 7 Haziran öncesi zaten ülkenin her yerini bayraklarla donattık. Eğer bütün partiler kabul ederse çevre kirliliğini ve gürültü kirliliğini önlemek için mümkün olan en az masraf ve en az çevre kirliliğiyle yapılması için centilmenlik anlaşması yapalım. Yasanın öngördüğü seçim ofislerinin dışında bayraklama yapmayıp, çevre kirliliğini engelleyelim, gürültü kirliliğine karşı ortak tavır sergileyelim.

258 VEKİLE ALKIŞ

Davutoğlu , konuşmasının bir bölümünde 7 Haziran'dan sonra Meclis'e giren 258 milletvekilini ayakta alkışlattı. Davutoğlu, 258 milletvekili için "Blok siyaseti diyen CHP'ye, teröre sırtını dayayan HDP'ye, yönetme sorumluluğundan kaçan MHP'ye bir milli irade sorumluluğu dersi vermiştir. Onlar beraber yürüdüğümüz bu yolda, söylenecek sözümüz olan bu yolda hep birlikte bizimle birlikte olacaklar" dedi.

BİZE ULAŞIN