Gözleri döndü

Siirt'te 8 askerin şehit olduğu bombalı saldırının görüntüleri ortaya çıktı. Saldırıyı kaydeden arkadaşının "sivil araç var" uyarısına aldırış etmeyen terörist "Bir şey olmaz daha güzel olur" diyor

Gözleri döndü
Son zamanlarda düzenlediği hain saldırılarda asker ve polisleri hedef alan terör örgütü PKK'nın, sivilleri de hiçe saydığı bir kez daha ortaya çıktı. Siirt'in Pervari ilçesinde 8 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili sosyal medyada yer alan görüntüler dehşete düşürdü. Görüntülerde saldırı anını kameraya alan teröristin, sözde "komutan" dediği teröriste, askeri aracın önünde sivil otomobil olduğunu söylemesi üzerine teröristin, "Bir şey olmaz daha güzel olur" dediği duyuluyor.

DEHŞETE DÜŞÜRDÜ

Siirt-Pervari Karayolu'nda 19 Ağustos 2015 günü teröristlerin önceden yol kenarına yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 8 askerin şehit olduğu saldırı ile ilgili sosyal medyada yer alan görüntüler dehşete düşürdü. Görüntüler ve teröristlerin arasında geçen diyaloglar, terör örgütünün sivil vatandaşları da hedef aldığını gösteriyor.

'DAHA GÜZEL OLUR'
Görüntülerde, yüksek bir yerden askeri aracın geliş anını kaydeden terörist, bu sırada sözde 'komutan' dediği teröriste, askeri aracın önünde seyreden sivil otomobil olduğunu söylüyor. Sözde 'komutan' olan terörist ise "Bir şey olmaz daha güzel olur" diyor. Yaklaşık 5 dakika sonra otomobil hız dolayısıyla askeri aracın yanından uzaklaşırken, arkadan gelen askeri araç, tuzaklanmış patlayıcının olduğu bölgeye geldiğinde teröristler patlayıcıyı infilak ettiriyor. Patlamanın ardından teröristlerin sevindikleri de duyuluyor.

8 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU
19 Ağustos'taki hain saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk, Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Gerekli, Uzman Çavuş Barış Akın, Jandarma er Mehmet Halil Barkın, Jandarma er Recep Beycur, Jandarma er Ömer Erüstün, Jandarma er Bahadır Aydın ve Jandarma er Emre Kaan Arlı şehit düşmüştü.

BİZE ULAŞIN