İsyancı FEM

1 Eylül itibariyle indirmesi gereken “Dershane” tabelasını asmaya devam eden FEM ve ANAFEN, kafa karıştırdı. Valilik, şikayet halinde gerekli yasal işlemin yapılacağını açıkladı.

İsyancı FEM
Dershane dönüşüm sürecinde paralel dışındaki dershanelerin neredeyse tamamı dönüşüm programına başvuru yaptı. Bazı dershaneler ise kapanma yolunu tercih etti.

Ancak dönüşüm süreci bitmesine rağmen paralel yapının dershaneleri yasalara aykırı davranarak faaliyetlerini sürdürdü. Dershane tabelasını indirmeyen FEM ve ANAFEN kayıtlarına devam etti. Bu durum öğrenci ve velilerde kafa karışıklığı oluştururken Valilik, velilerin ve öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için harekete geçti. Bu kapsamda valilikler tarafından kurulan konseyler, velilerden gelen şikâyetleri değerlendirecek ve hala reklam veren, tabelasını indirmeyen dershanelere göz açtırılmayacak. Velilerin mağdur olmaması için harekete geçilirken valilikler tarafından kurulan konseyler, bu durumda olan ders-hanelere göz açtırmayacak. Hala reklam veren, tabelasını indirmeyen dershaneler hakkında yasal işlem başlatılacak.

MEYDAN OKUYOR

Paralel Yapı'ya bağlı FEM ve ANAFEN dershaneleri kanunları hiçe sayıyor. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim sisteminde 4+4+4 sistemine geçtikten sonra dershanelerin kapatılması için hazırladığı çalışma sonucu, 1 Eylül itibariyle eğitim sistemimden tamamen olarak çıkarılan dershane kavramının yerini "özel okullar" ve "özel eğitim kurumları " aldı. Bu değişikliklere rağmen Paralel Yapının dershaneleri ''dershane'' ibaresinin bulunduğu tabelaları indirmeyerek ve kayıt almaya devam ederek direniyor. Özellikle İstanbul olmak üzere bir çok ilimizde faaliyet gösteren, Paralel Yapının FEM ve ANAFEN dershanelerinin bazıları 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için kayıt yapmaya devam ediyor.

Star

BİZE ULAŞIN