'Seçim hedefimiz yüzde 50'ye ulaşmak'

'Seçim hedefimiz yüzde 50'ye ulaşmak'
  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 22.09.2015 ABONE OL
Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı Show TV yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti'nin 1 Kasım seçimlerindeki oy hedefinin yüzde 50 olduğunu belirten Davutoğlu özetle şunları söyledi:

HEDEF YÜZDE 50:
Üç ay içinde bütün yeni adımları ve iç muhasebe uygulamalarını hemen fark edebilmek çok zor. Vatandaş bize yüzde 41 oy verdi. Az bir oy değil ama şimdi hedefimiz bütün bu trend içinde tekrar yüzde 50'ye doğru yükselebilir miyiz?


ERDOĞAN İLE İLİŞKİMİZ:
Sayın Cumhurbaşkanı ile ilişkimizi 3 boyutlu olarak aktarayım. Birincisi şahsi, ailevi ilişkimiz. Bu şahsi dostluk, hayatımın en önemli dostlukları arasındadır. Herhangi bir şekilde 3. bir kişinin bu ilişkiye zarar vermesine izin vermem. Sayın Erdoğan'ın ilk torunları Sare Hanım'ın eline doğmuştur. Çocukları çocuğum gibidir. İkincisi 13 yılda siyasi olarak geliştirdiğimiz ilişkidir. Ben partiye bir akademisyen olarak Irak Savaşı ortamında katkıda bulunmak için geldim. Bir de Cumhurbaşkanı-Başbakan ilişkisi. Cumhurbaşkanı-Başbakan ilişkileri kolay yürüyen ilişkiler değildir. Bunu da en iyi bilen kişi Sayın Erdoğan'dır.

YÖNLENDİRİLMEM:
Sayın Cumhurbaşkanı, benim devlet yönetiminde yönlendirilen bir siyaset adamı olmadığımı çok iyi bilir. Böyle bir şey de zaten teklif etmez. Beni tanıyanlar nasıl böyle şeyleri bana yakıştırır diye çoğu zaman sitem de ediyorum.

BARAJI KALKAN OLARAK GÖRMEDİK:
Biz barajı kalkan olarak görmedik, görmeyiz. Kitle HDP'nin Meclis'ten çıkarılmasına yönelik slogan attı. Ben de 'Bu bizim işimiz değil, sizin işiniz' demek istedim ve 'Onları baraj altında bırakın' dedim.

VEKİLLER CUDİ'DE NE ARIYOR:
HDP'li vekiller Cudi Dağı'nda ne arıyor. Kalkan olmaya gittikleri katiller, Fırat'ı katleden kimseler. HDP eğer meşru bir siyasi partiyse iki yüzlü siyasetten çıkması lazım. Artık HDP'nin tercihini yapması lazım.

BUGÜN NELER OLDU