Valilik oy sandıklarının taşınmasını istedi

Bitlis Valiliği, bazı köylerdeki oy sandıklarının il ve ilçe merkezlerine taşınması için Yüksek Seçim Kurulu'na teklifte bulundu.

Valilik oy sandıklarının taşınmasını istedi
  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 22.09.2015 11:21 ABONE OL

Vali Ahmet Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde, "iradenin sandığa yansıması, sandık güvenliğinin sağlanması ve sandık taşınmasında yaşanması muhtemel sıkıntıları çözmek amacıyla" bazı bölgelerin il ve ilçe merkezlerinde oy kullanması için İl Seçim Kuruluna başvuruda bulunduklarını söyledi.

Seçmen iradesinin ve sandıkların güvenliği açısından böyle bir çalışma yürütüldüğü belirten Çınar, şöyle dedi:

"Bu sadece Bitlis ile ilgili değil. Bu Türkiye'nin mevzusudur. Sandıkların ve iradenin güvenliği açısından böyle bir çalışma yaptık. İlçelerimizde ilçe seçim kurullarına, merkezde ise İl Seçim Kuruluna teklifte bulunduk. Henüz bir sonuç çıkmadı. Seçim kurulları buna karar verecek. Biz sadece teklifte bulunduk. İradenin sandığa yansıması, sandık ve iradenin güvenliğini sağlamak ile sandıkların uzak köylere taşınmasında yaşanan sıkıntıların çözümü için kırsal ve şehir bölgesinde böyle bir çalışma yaptık. Bütün kaymakamlıklarımız da bununla ilgili çalışma yaparak, ilçe seçim kurullarına bildirdi."

HDP'nin sandık hilesi bir kez daha ispatlandı

HDP binasında mühürsüz oy pusulaları çıktı

Seçimde HDP lehine yapılan hilenin fotoğrafı

BUGÜN NELER OLDU