'Ezelden ebede kardeşiz'

Türkiye Gençlik Vakfı'nın Şanlıurfa'da düzenlediği yürüyüşte binlerce kişi PKK terörünü lanetlerken, kardeşlik ruhu üzerinde kenetlendi

'Ezelden ebede kardeşiz'
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri, terör örgütü PKK'ya tepki olarak dün Şanlıurfa'da "Teröre karşı kardeşlik yürüyüşü" düzenledi. Türkiye'nin çeşitli kentlerinden gelen binlerce kişi Rabia Meydanı'nda buluştu. Büyük bir Türk bayrağı taşıyan kalabalık, Atatürk Bulvarı'ndan Balıklıgöl'e yaklaşık 2 kilometre kadar yürüdü. Ellerinde "Ezelden ebede kardeşiz" ve "Kürtler, Türkler, Zazalar burada, tekiz, yekiz" yazılı pankartlar taşıyan grup, sık sık "Kardeştik yine kardeş kalacağız" sloganları atıp, tekbir getirdi. TÜGVA Başkanı İsmail Emanet yaptığı konuşmada, Hazreti İbrahim'in şehrinde teröre karşı tek vücut olduklarını söyledi. Emanet, Türkiye'de yaşayan etnik kökenlerin "kardeşlik ruhu" üzerinde kenetlendiğini ifade ederek terör örgütü PKK'nın saldırılarına da sert tepki gösterdi.

'GÜCÜMÜZ İMAN VE VİCDAN '
Bazı kirli ellerin tarih boyunca bu coğrafyada emellerinin bulunduğunu ifade eden TÜGVA Başkanı İsmail Emanet şunları kaydetti: "Şehitler de versek gazilerimiz de olsa, tarih boyunca gösterdiğimiz ihtişamlı direnişimiz gerek devletimiz gerekse halkımız tarafından sürdürülmektedir. Unutmamalıyız ki bir milletin gücü tankı, topu ve tüfeği değil imanlı ve vicdanlı evlatlarıdır. Kimse iman ve İslam'ın karşısında duramaz. Zaten hain ve zalimlerin korkak oldukları bize yüce Kuran-ı Kerim'de bildirilmektedir. Bizleri de ancak sarılma, kardeşlik ve kaynaşma diri tutacaktır." Konuşmanın ardından katılımcılar ellerini birleştirerek "kardeşlik sembolü" yaptıktan sonra dağıldı.

BİZE ULAŞIN