Sinan Oğan: Partime döneceğim

Sinan Oğan, MHP'nin 1 Kasım'da iktidar olamaması halinde kendisine verilecek her göreve hazır olduğunu söyledi.

Sinan Oğan: Partime döneceğim
Devlet Bahçeli, kulislerde MHP Genel Başkanlığı için adı geçen ve partiden bağımsız faaliyetler içine girmesi üzerine Oğan'ı önce milletvekilliğinden kesmiş ve seçimde aday göstermemişti. Oğan'ın 7 Haziran seçimleri sonrasında MHP'nin başarısız olduğuna dair attığı tweet ise Bahçeli'nin sabrını taşırmıştı. Merkez Disiplin Kurulu tarafından ihraç edilen Sinan Oğan, Ahmet Hakan'a verdiği röportajda genel başkanlık için göz kırptı..

"PARTİME DÖNECEĞİM"

Eski vekil, partisine geri döneceğini şu sözlerle duyurdu: "Ülküdaşlarımın gönlünde mütevazı da olsa bir yer edindiğimi düşünüyorum. Partime döneceğim. Kâğıt üzerindeki zoraki ayrılık mahkeme kararıyla düşecektir, buna inanıyorum. Önümüz seçim. Şimdi kenetlenme zamanı. Gönlünde yerim olan herkese çağrımdır: Ben partime oy vereceğim, onlar da versinler."

"ÜLKÜCÜ İRADENİN VERECEĞİ HER GÖREVE HAZIRIM"

Oğan, MHP'nin 1 Kasım'da iktidar olamaması halinde genel başkanlık yarışına girebileceğinin de sinyalini verdi: "İçinde bulunduğumuz bu atmosferde, seçim öncesinde genel başkanlık tartışması başlatmak doğru değil. Hepimiz 1 Kasım'a odaklanmalıyız. Mevcut MHP yönetimi partimizi 1 Kasım'da tek başına iktidar yapmakla mükelleftir. Ülkücüler 13 yıldır iktidar bekliyor. 1 Kasım'da tek başına iktidar olamazsak MHP iktidarı için ülkücü iradenin bize yükleyeceği her görevi yapmaya hazırız."

"HER ÜLKÜCÜ GENEL BAŞKANLIĞI DÜŞÜNEBİLMELİDİR"

Oğan, ihraç öncesinde partiyi ele geçirmeye çalıştığı iddialarını ise şöyle yanıtladı: "Parti bizim, zaten bizim olan şeyi neden ele geçirmeye çalışalım? Devlet Bey nasıl delegelerin teveccühü ile o makama gelmişse bir başkası da delegenin teveccühü ile gelebilir ve gelmelidir. Genel başkanlık makamı kimsenin mülkü değildir. Bu makamın tapusu Türk milliyetçilerinde ve 'Ülkücü Hareket'in uhdesindedir. Ülkücü iddialı olmalıdır. Her ülkücü genel başkanlığı düşünebilmelidir. Kimse bunu düşündü diye hain ilan edilemez."

BİZE ULAŞIN