"Tayyip Erdoğan'ın kurduğu bu parti ırkıçılığa karşıdır"

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı "550 yerli ve milli milletvekili" söylemini farklı yerlere çekerek ağır eleştirilerde bulunanlara Bekir Bozdağ cevap verdi.

Tayyip Erdoğan'ın kurduğu bu parti ırkıçılığa karşıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz Pazar günü Yenikapı Meydanı'nda yaptığı konuşmada, "1 Kasım seçimlerinde TBMM'ye hangi partiden olursa olsun fark etmez; 550 tane kalbi, bedeni millet için çalışacak yerli ve milli milletvekili göndermenizi istiyorum." şeklindeki sözlerini farklı yorumlayanlara Bekir Bozdağ Twitter üzerinden cevap verdi.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN HAYATI IRKÇILIKLA MÜCADELE İLE GEÇTİ"

"Cumhurbaşkanımız Sayın R.Tayyip Erdoğan'ın kurduğu Ak Parti, ırkçılığa,dinciliğe ve bölgeciliğe hayır,diyerek yola çıkmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın R.Tayyip Erdoğan'ın hayatı, ırkçılıkla ve ırkçılarla mücadele ile geçmiştir. Aynı anlayışla mücadelesi sürmektedir.

"YERLİ VE MİLLİ İSTEĞİNİ ÇARPITANLAR..."

Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan/yol arkadaşları,ırkçılık ve ırkçılarla mücadeleyi insani,islami/vicdani gereklilik ve şeref kabul ederler. Buna rağmen Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan'ın"yerli ve milli vekil"isteğini çarpıtanlar ve bunun üzerinden Irkçılık yapanları kınıyorum. Yerli ve milli olmayı, ırkçılık ya da ırkla ilgili ve sınırlı görenler, ırkçıdır.

"IRKÇILIK TERÖRE SEBEP OLMUŞTUR"

Ak Parti,ırkçılığa da ırkçılara da karşıdır. Irkçılık,hep kan,gözyaşı,acı,terör,savaş ve felaketlere yol açmıştır.Yaşadığımız bölücü terör,1.ve 2.cihan harpleri ırkçılıktan doğmuştur. Yerli/milli olmak,ırkçılık/ırkla ilgili değildir.Yerli/milli olmak;vatana,millete,devlete,bayrağa/bizi biz yapan değerlere sadık olmaktır. Ak Parti;ırkçılığı reddeder, ırkçılık ve ırkçılarla mücadeleyi esas alır. Normal insan ırkçı olmaz/olamaz;aksine ırkçılığı reddeder."

BİZE ULAŞIN