Gültekin Avcı'nın avukatı Paralel basında yalan söylüyor!

Gültekin Avcı’nın sorgusu sırasında, soruşturma savcısına ağza alınmayacak hakaretler ettiği ortaya çıkan Avukat Doğan Akkurt, paralel basın organlarını gezip mahkeme kararını eleştiriyor. Hakkında tutanak tutulan Akkurt, sorgu hakiminin tarafsız olmadığını iddia edip kamuoyunu yanıltıyor.

Gültekin Avcı'nın avukatı Paralel basında yalan söylüyor!
Eski Savcı Gültekin Avcı, Selam-Tevhid Kumpası soruşturmasında geçtiğimiz günlerde İzmir'de gözaltına alınmıştı. Casusluk, terör örgütü yöneticiliği ve darbe suçları kapsamında İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanarak cezaevine gönderilen Gültekin Avcı hakkında birçok delil olduğu halde avukatlar olayı sulandırmak için ellerinden geleni yapıyor. Avcı'nın Paralel yayın organlarını gezen avukatları, sanki hakkında hiçbir delil yokmuş gibi kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışıyorlar.

GÜLTEKİN AVCI'NIN GİZEMLİ İLİŞKİLERİ ŞAŞIRTTI
İŞTE OLAYIN İÇ YÜZÜ!
Tutuklama kararı veren sorgu Hakimi Durmuş Karaçalı'nın kendilerinden şikayetçi olduğu ve bu yüzden sorguya bakamayacağı iddialarını ortaya atan avukatlar, gerçekleri çarpıtıyorlar. Hakim Durmuş Karaçalı'nın Gültekin Avcı'yı şikayet ettiği iddiası asılsız çıktı. SABAH'ın ulaştığı bilgilere göre olayın iç yüzü şöyle:
Gültekin Avcı'nın tüm İstanbul Sulh ceza hakimlerine yönelik hakaretamiz bazı sözleri nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, esen harekete geçip hakkında soruşturma başlattı. Bu doğrultuda Gültekin Avcı hakkında dava açıldı. İddianamede müşteki yer almazken mağdur olarak İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nde görevli 6 hakimin adı yer aldı. Yani Gültekin Avcı'ya herhangi bir hakimin şikayeti söz konusu olmadan kamu davası açıldı.


"GÜLTEKİN AVCI GAZETECİ DEĞİL DARBENİN VE KUMPASIN PARÇASI!"
İTİBARSIZLAŞTIRMA OPERASYONU
Avcı'nın avukatları, durumun böyle olduğunu çok iyi bilmelerine rağmen tutuklama kararını ve hakim Durmuş Karaçalı'yı itibarsızlaştırma adına maksatlı bir şekilde açıklamalar yaparak hakim ile Gültekin Avcı'nın davalık olduğu propagandasını yapıyor. Bu propaganda çalışmalarının en önemli aktörlerinden olan Hidayet Karaca'nın avukatlarından Doğan Akkurt, Gültekin Avcı'nın sorgusuna bile sadece 5 dakika girdi. Duruşma salonunda sorgu başladıktan kısa bir süre sonra soruşturma savcısına ağır hakaretler edince dışarı çıkarılan Akkurt, iki -üç gündür örgüt yanlısı tvlerde sanki duruşma salonundaymış gibi duruşmada cereyan ettiğini iddia ettiği olayları anlatıyor ve hakim Durmuş Karaçalı hakkında hakarete varacak sözler sarf ediyor. Mahkemenin yazdığı detaylı egrekçeli kararı ekrandan okuyup delil içeren bölümleri atlayarak okuyan Akkurt duruşmada cereyan eden savcıya hakaret bölümünü hep es geçiyor.

GÜLTEKİN AVCI OLAYINDA GERÇEKLER VE YALANLAR!
SORUŞTURMA BAŞLATILIYOR
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Doğan Akkurt'un gerek duruşma salonunda soruşturma savcısına söylediği ağır hakaret içerikli sözler gerekse de sorgu hakimi hakkında televizyon yayınlarında kullandığı ifadeler sebebiyle soruşturma başlatacağı öğrenildi. Diğer taraftan Doğan Akkurt'un sorgu sırasında savcı hakkında söylediği hakaret içerikli sözler ardından duruşma salonundan çıkarılması üzerine adının tutanağa bilinçli olarak yanlış yazdırıldığı belirlenmişti. Tutanağa kendi adı yazdırılan Avukat Mehmet Toptrak, SABAH'a konuştu ve duruşma salonunda olmadığını belirtti. Toprak'ın da hukuki yollara başvuracağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN