Polis katilleri öldürüldü

Bingöl'deki çatışmada 4 PKK'lı öldürüldü. Grubun İl Emniyet Müdürü Ürker'i hedef alan ve 2 polisin şehit düştüğü saldırıyı gerçekleştirdiği bildirildi

Polis katilleri öldürüldü
Bingöl'de yol kesmek isteyen PKK'lılarla çıkan çatışmada, 4 terörist öldürüldü. Teröristlerle birlikte ele geçirilen Zagros tipi silahın, hava unsurlarına karşı da kullanıldığı belirtildi. PKK'lı grubun, geçen yıl Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'in yaralandığı, Emniyet Müdür Yardımcısı Atif Şahin ile Komiser Hüseyin Hatipoğlu'nun şehit olduğu saldırıyı gerçekleştirdiği açıklandı. Hakkâri'nin Dağlıca bölgesinde ise PKK mevzileri ve sığınaklarına hava harekâtı düzenlendi. Genelkurmay açıklamasında, "Teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzileri ve sığınaklar icra edilen hava harekâtı ile imha edilmiştir" denildi. Şırnak, Mardin ve Hakkâri'deki operasyonlarda toplam 4 terörist silah ve teçhizatlarıyla yakalandı.

7 TERÖRİST TESLİM OLDU

Genelkurmay, PKK'nın Kuzey Irak'ta bulunan kamplarından kaçan 7 teröristin de Habur Sınır Kapısı'ndaki güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.
BİZE ULAŞIN