Şahin:"PKK dış güçlerin maşası"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin bayramlaşma programında yaptığı konuşmada gündeme ilişkin çarpıcı mesajlar verdi.

Şahin:PKK dış güçlerin maşası
  1. Haberler
  2. Gündem
Cuma 25.09.2015 23:42 ABONE OL
Şahin, Safranbolu Belediye Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, 7 Haziran genel seçimine değinerek seçim sonunda yaşanan koalisyon sürecini anlattı.

HÜKUMET BOŞLUĞU OLMADI

Seçim hükümeti kurma sürecinde devletin hiç bir işinin aksatılmadığını belirten Şahin, "Biz bir hükümet boşluğu meydana getirmedik. Çünkü Türkiye öyle bir coğrafyada ki etrafımız ateş çemberi. Tabi bir siyasi belirsizlik ortaya çıkınca, partimiz tek başına iktidarı kaybedince terör örgütü 'tam zamanı şimdi bu sisli ve puslu havayı değerlendirelim' diyerek eylemlerine yeniden başladı. Bir takım Kobani benzeri bölgeler düşüncesini hayata geçirmek istendi Cizre ve Yüksekova gibi yerlerde" diye konuştu.

DAVUTOĞLU CESARET GÖSTERDİ

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin etkisinin olmadığı, sadece kendilerinin orada faaliyette bulunabileceği ve hükmedebileceği bölgeler ihtisas etmek amacındaydılar" diyen Şahin, şöyle devam etti:

"İstifa etmiş hükümet iş başında, istifa etmiş başbakan iş başında ama daha önceki tek başına hükümet döneminde olduğu gibi bir dirayet gösterildi. Madem ki terör örgütü böylesine bir saldırıya geçti, sadece tek terör örgütü değil, IŞİD de, diğer aşırı sol terör örgütleri de bu işin içerisinde. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğulu, hepsi Türkiye'ye karşı saldırıya geçince kendisi her türlü riski alarak bunlarla en şiddetli ve kesin bir mücadele talimatı verdi güvenlik güçlerimize. Bunu her başbakan her istifa etmiş hükümet göze alamaz. Ahmet Davutoğlu bu cesareti gösterdi."

Başbakan Davutoğlu'nun en yakınındaki isimlerden biri olduğunu ve bunları kendi aralarında konuştuklarını vurgulayan Şahin, "Ama büyük bir cesaretle Genelkurmay Başkanlığı yazılı talimat istemiştir, sözlü talimat yeterli halbuki. Yazılı talimat istemiş, bir sorumluluk olursa kendileri sorun yaşamasın diye. Kendilerince haklı olabilirler. Başbakanımız yazılı talimatı da vermiştir. Bu terör örgütünün üzerine gidilecek en şiddetli şekilde bunların amaçlarına ulaşması engellenecektir" ifadesini kullandı.

"ÇOKÇA ZAYİAT VERDİLER"

Şahin, güvenlik güçleri tarafından terör örgütüne çokça zarar verildiğini bildirdi. Şahin, "Terör örgütünün ele başlarından Karayılan, telsiz konuşmalarında, 'Çok ciddi zayiat verdik, bizim içimizde mutlaka casus var. Gizlediğimiz sakladığımız silah depolarımız bir bir Türkiye'nin uçaklarıyla vuruldu' demiştir. Bunu kendileri söylüyorlar. Çokça zayiat verdiler. Türkiye içerisinde ki gençlik yapılanmalarının çöktüğünü söylüyorlar" dedi.

"BİNDEN FAZLA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Konuşmasında Cizre'de sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini hatırlatan Şahin, "Niye ilan edildi? Mahallelere hendekler kazıyorlar, içeri giriş yasak. Evler tek tek arandı, teröristler tek tek tespit edildi ve tutuklananlar tutuklandı. Bazı yerlerde de aynı şeyi yaptılar. Ülkemizde bazı yerler sivil insanların girmemesi için güvenlik bölgesi ilan ediliyor. Burada uygulanan ablukayla teröristler yakalanıyor ve tespit ediliyor. Son bir kaç hafta içinde bini aşkın terörist teslim oldu. Güvenlik güçlerimiz çok ciddi bir başarı elde ettiler. Binden fazla terörist etkisiz hale getirildi" ifadesini kullandı.

Şahin, şunları kaydetti: "Keşke Türkiye bunları yaşamak zorunda kalmasaydı. Ama o terörist dediğimiz çocuklar, o bölge insanının çocuklarıdır. Maalesef Türkiye'nin iyiliğini istemeyen bir takım dış güçlerin maşasıdırlar. Keşke yaşanmasaydı ama biz devletimizin birliğini, beraberliğini, ülkenin bütünlüğünü korumak zorundayız. Bu kritik ve hükümet boşluğunun olması gereken bir dönemde AK Parti bir hükümet boşluğu meydana getirmemiştir."

KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ