CNN Türk yine 'PKK katletti' diyemedi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde çıkan çatışmalarda bir eve havan topu mermisi isabet etti. Olayda, evin içerisinde bulunan 6 kişi yaralanırken, hastaneye götürülen yaralılardan 3'ü yolda hayatını kaybetti. Sitesinde habere yer veren CNN Turk PKK ismini kullanmayarak 'asker vurdu' imasında bulundu.

CNN Türk yine 'PKK katletti' diyemedi
Şırnak Beytüşşebap'ta gerçekleşen olayda PKK tarafından atılan bir havan mermisi eve isabet etti. Patlama sebebiyle 3 sivil öldü, 3 kişi ise yaralandı. Yaşanan olayı manşetten duyuran CNNTürk internet sitesi daha önce birçok haberde olduğu gibi yine terör örgütü PKK'yı gizleme yoluna gitti.

PKK YAZMAYA ÇEKİNİYORLAR

Haberde PKK'nın adını geçirmedi. Haberin manşetini "Beytüşşebap'ta sivil ölüm iddiası" diye atan site, sanki havan mermisini asker atmış izlenimi yaratmaya çalıştı.
Doğan medyası daha önce de benzer birçok olayın haberinde terör örgütü PKK'nın adını özenle saklaması gözlerden kaçmamıştı.

YOLDA ÖLDÜLER

Olayda, evin içerisinde bulunan 6 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağrılan ambulanslarla Uludere Devlet Hastanesi'ne götürülmek üzere yola çıkarıldı. Yaralılardan 3'ü hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti. Diğer yaralılar ise tedavi altına alındı.
BİZE ULAŞIN