Duvağı ile uğurladı

Şırnak'taki hain saldırıda şehit düşen uzman çavuşlar Mehmet Ali Bozkurt ve Ali Çakar'ı binler uğurladı. Ablası, şehit Bozkurt'a duvağıyla veda etti

Duvağı ile uğurladı
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde önceki gün PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Ali Bozkurt Adıyaman'da, Ali Çakar da Adana'da son yolculuğuna uğurlandı. Uzman Çavuş Bozkurt'un Adıyaman'ın Kahta ilçesindeki cenaze törenine binlerce vatandaş katıldı. Hava yoluyla Adıyaman'a getirilen şehidin cenazesi, daha sonra baba evinin bulunduğu Menderes Mahallesi'ne götürüldü. Bir süre Bozkurt'un Türk bayrağına sarılı tabutu başında bekleyen şehidin yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehidin kız kardeşi elinde duvak ile kardeşinin fotoğrafına dokunmaya çalıştı. Şehit Bozkurt, Yenimahalle Camisi'ndeki cenaze namazının ardından Kahta Yeni Mezarlığı'nda defnedildi.

'ELLERİ KIRILSIN'
Şırnak'taki saldırıda şehit olan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ali Çakar'ın cenazesi de Adana'nın Saimbeyli ilçesinde toprağa verildi. Şehidin cenazesi, törenin düzenleneceği Saimbeyli Stadı'na kortej eşliğinde getirildi. Vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Alimize kıyan eller kırılsın" şeklinde sloganlar attı. Kent merkezinden ve çevre ilçelerden gelen çok sayıda vatandaş Türk bayraklarıyla şehidin cenaze namazına katıldı. İki yıl önce uzman çavuşluktan ayrıldığı belirtilen şehidin ağabeyi Enver Çakar, "Biz dimdik ayaktayız. Kardeşim şehit oldu. Ne mutlu bize" dedi. Şehidin cenazesi, İl Müftüsü Arif Gökce'nin kıldırdığı namazın ardından ilçe mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.

BİZE ULAŞIN