Hüseyin Gülerce: "Fetullah Gülen benim için ölmüştür"

Hüseyin Gülerce, paralel yapının ele başı Fetullah Gülen'e canlı yayında demediğini bırakmadı. Beyaz TV'de yayınlanan Ortak Akıl programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Hüseyin Gülerce, Fetullah Gülen'i çok sert sözlerle eleştirdi.

Hüseyin Gülerce: Fetullah Gülen benim için ölmüştür
Paralel yapının en büyük hatasının AK Parti gibi milletçe sevilen bir hükümete toslamak olduğunu söyleyen Hüseyin Gülerce, 'Fetullah Gülen kendi tabanını Erdoğan nefretiyle doldurdu' dedi.

İNSANLARA GÜBRE DİYOR

Fetullah Gülen'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve hükümete yönelik söylediği 'toprağa gübre gibi düşeceksiniz' sözünü hatırlatan Gülerce, 'Fetullah Gülen insanlığa hitaben gübre diyor insanlar toprağa düşünce cesetleri düşer, insana gübre denmez. Hayvanların pisliği toprağa gübre gibi düşer. Yaptığı hakaretin büyüklüğünü görüyor musunuz? Din alimi diye pohpohlanan bir insanın ağzına bu laf yakışıyor mu? Ben onların vicdanına sesleniyorum; ağzından böyle laflar çıkan insanın arkasından nasıl gidiyorsunuz? Türkiye'nin seçilmiş insanlarına gübre diyor bir din aliminin ağzına yakışıyor mu bu ifadeler?' şeklinde konuştu.


KENDİSİNİ PEYGAMBER EFENDİMİZİN YERİNE KOYUYOR

Fetullah Gülen'in kendisini peygamber efendimizin yerine, Cumhurbaşkanı'nı da Ebu Cehil'in yerine koyduğunu söyleyen Hüseyin Gülerce 'bu nasıl bir din alimi yahu' diyerek tepkisini dile getirdi.

FETULLAH GÜLEN BENİM İÇİN VEFAT ETTİ

Kendisi için Fetullah Gülen'in beddua seansından sonra vefat ettiğini söyleyen Hüseyin Gülerce 'Benim nazarımda ve benim gibi Fetullah Gülen'e saygı besleyen insanların gözünde o hoca efendi vefat etti. Artık öyle bir insan yok. Çünkü bizim hoca efendi dediğimiz insanın ağzından Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'na hükümetine gübre diye hitap edilmiyordu. Onun öyle bir üslubu yoktu. Üslubunu liğme liğme etti doğradı. Üslubuna kan doğradı. Üslubuna pislik bulaştırdı. Nasıl hoca efendi diyecem ben şimdi ona? O artık hoca efendi değil. O artık Fetullah Gülen. Ben artık Fetullah Gülen diyorum. Artık ona sayın da demiyorum' şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN