Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye destek!

7 Haziran seçimlerinde hayal kırıklığına uğrayan Kılıçdaroğlu, tüm umutlarını HDP’ye bağladı. Partisine oy istemek yerine HDP’ye oy toplamaya çalışan Kılıçdaroğlu, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin baraj altında kalmaması için HDP’ye oy isteyen Kılıçdaroğlu, seçmenini şaşkına uğrattı.

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye destek!
PKK'nın yaptığı saldırıları HDP'li vekiller desteklediği ve öldürülen PKK'lıların cenazelerini omuzlarında taşıdıkları halde bazı kesimler HDP ile PKK arasında bir çatışma olduğunu söyleyerek "PKK'nın HDP'yi baraj altında bırakmaya çalıştığını" iddia ediyorlar. Bu iddiayı dillendirenlerden biri de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu…


KILIÇDAROĞLU HDP'YE OY İSTEDİ, CHP SEÇMENİ ŞAŞKINA UĞRADI!

Kemal Kılıçdaroğlu, dün Hollanda'da BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada; "Bence bugün PKK'nın yaptığı terör eylemleri tamamen HDP'yi zor durumda bırakıyor. Ben şahsen HDP'nin baraj altında kalması gibi bir amacı taşıdığını düşünüyorum." dedi. Kılıçdaroğlu'nun açık açık HDP'ye oy istemesi CHP seçmenini şaşkına uğrattı.


HDP'YE OY VEREN MURAT ÖZÇELİK LİSTE DIŞINDA KALMIŞTI

Bilindiği gibi CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik "HDP'ye oy verdim" demiş ve 1 Kasım seçimlerinde aday listeleri dışında kalmıştı. CHP yönetiminin HDP'ye oy isteyen, Kılıçdaroğlu'na nasıl tepki vereceğin merakla bekleniyor.
BİZE ULAŞIN