Şehit binbaşı uğurlandı

Tunceli'de PKK'lılar ile girdiği çatışmada şehit düşen Şehit Binbaşı'nın annesi, "Zindana atsın isterse beni. Onun PKK'lı askerleri vurdu oğlumu." diyerek tepki gösterdi.

Şehit binbaşı uğurlandı
Tunceli'de PKK'lılar ile girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Özel Harekat Timlerinin Tabur Komutanı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel için Ankara'da tören düzenlendi. Şehit Binbaşı'nın annesi Emine Güzel, "Zindana atsın isterse beni. Onun PKK'lı askerleri vurdu oğlumu." diyerek tepki gösterdi.

ELAZIĞ'DAN ANKARA'YA UĞURLANDI


Tunceli'nin Çiçekli Köyü kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, şehit olan Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel (39) için Elazığ Havalimanı'nda resmi tören düzenlendi. Şehit binbaşının naaşı düzenlenen törenin ardından Ankara'ya gönderildi.

KOCATEPE'DEKİ TÖRENE ANNENİN SÖZLERİ DAMGA VURDU


Ankara Kocatepe Camii'ndeki cenaze törenine şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel'in annesi Emine Güzel'in tepkileri damgasını vurdu. Anne Güzel, "Onların askerleri vurdu oğlumu. -Beni zindana atsın. Onun PKK'lı askerleri vurdu oğlumu. Benim oğlum ne yaptı onlara? Ne yaptı benim oğlum onlara? Bir karıncayı incitmezdi. Kimse için kötü düşünmezdi. Onların PKK'lı askerleri silahlarla yıktırdılar onları. Onları beslediler, onlar vurdu oğlumu. Ne yaptı benim oğlum onlara? Zindana atsınlar beni isterse. Beni zindana atsınlar." sözleriyle tepki gösterdi.

EMRULLAH İŞLER ANNEYE TAZİYE SUNAMADAN AYRILMAK ZORUNDA KALDI


Acılı aile daha sonra cami avlusunda kurulan çadırda taziyeleri kabul etmeye başladı. AK Partili isimlerden taziye için gelen ilk isim AK Parti Ankara Milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler oldu. İşler geldiği sırada ise acılı anne, "Getirmeyin bunları dedim valiye. Valiye tembih ettim, getirmişler." diyerek tepki gösterdi. İşler, şehit binbaşının aile yakınlarına taziyesini sunamadan oradan ayrılmak zorunda kaldı.

BAKANLAR, BABAYA TAZİYEYİ İLETTİ

Daha sonra taziyelerini sunmak için kabineden Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık ve İçişleri Bakanı Selami Altınok geldi. Bakanlar şehidin babasına taziye sunarak ayrıldı.

BAHÇELİ CENAZEYE KATILDI

Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da taziyeye geldi.

KOMUTANLAR DA ORADAYDI


Ardından Şehit Binbaşı Güzel'in cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık ve İçişleri Bakanı Selami Altınok, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile kuvvet komutanları katıldı.

BİZE ULAŞIN